AFO Hvězdy

AFO hvězdy jsou fanoušci vědy a našeho festivalu, kteří se rozhodli festival podpořit finančním darem. Peníze nám pomáhají na nejrůznějších místech od nákupu lepší techniky přes chod kanceláře až k právům na filmy. Děkujeme všem hvězdám, které nás v minulých ročnících podpořili, vesmírně si toho vážíme.

Letos však chceme spojit síly nás i festivalových fanoušků a peníze nebudeme investovat do techniky, ale do našeho zdraví. Jak to uděláme? Veškerý výnos z festivalového merchandise (trička, tašky, lahve, ledvinky) a z hvězdných darů půjde na prevenci rakoviny plic!

Rakovina není vůbec sexy téma a těžko se výzkumným i marketingovým týmům komunikuje. Jakoby veřejnost ty nepříjemné informace chtěla raději vytlačit a neslyšet. My jsem ale festival, který boří mýty, tabu a bariéry a podporuje vědu. Proto věříme, že do toho půjdete s námi. 

O co přesně jde?

Český vědecký tým objevil soubor proteinů, které indikují, zda v plicích začal proces nádorového bujení, a tím jej dříve a snáze odhalí. Díky tomu je možné zahájit včasnou léčbu.
Nyní je třeba správnost proteinového podpisu ověřit v klinické studii při níž budou plíce kuřáků vyšetřeny pomocí nízkodávkové výpočetní tomografie (LDCT) a současně proběhne analýza vydechovaného vzduchu. 

Proč přispět?

Protože podpoříte konkrétní vědecké úsilí. Vybrané peníze umožní financovat LDCT testování u rizikových skupin. Pokud se předpoklad správnosti proteinové podpisu ověří, znamená to záchranu až 1900 životů ročně jen v ČR, což snížení úmrtnosti na rakovinu plic o celých 34%. 

Jak přispět?

Jednoduše! Vyberete si částku, kterou byste chtěli na výzkum darovat a snadno ji uhradíte přes platební bránu. Jako poděkování od nás dostanete AFOVĚCI, což jsou unikátní festivalové předměty. My se vám vzápětí ozveme s  darovací smlouvou, díky které si můžete dar mimo jiné odečíst z daní.

DAROVAT

 

Děkujeme všem, kteří se rozhodli přispět nebo přispěli již v minulosti. Pokud máte jakékoliv dotazy, obraťte se na zatloukalova@afo.cz.

Za tým AFO
Alžběta Zatloukalová
Vedoucí fundraisingu