AFO Junior v Pevnosti poznání – neděle

 • Český název:
  AFO Junior v Pevnosti poznání – neděle
 • Anglický název:
 • Ročník AFO:
  2022
 • Režie:
 • Rok výroby:
 • Délka:
  28800 sek.
 • Anotace česky:
  Informace: Všechny projekce jsou věkově neomezené. Workshopy jsou určené dětem od 6 let, děti pod 6 let v doprovodu rodičů.

  Dabingová dílna s Českou televizí
  Lektoři: Jan Pešek, Jiří Pícha
  Volně přístupné kdykoliv od 10:00-12:00, 13:00-14:00, 15:00-16:00

  Přemýšleli jste někdy nad tím, kolik je v animovaném filmu zvuků? Třeba šplouchání vody, klepání na dveře, zpěv ptáků, otevření vrat a samozřejmě řeč. Tohle všechno se musí před promítáním filmu vyrobit. Chtěli byste se naučit jak? Máte chuť si vyzkoušet práci dabéra? V naší zábavné dílně vás to naučíme!

  Termokamery
  Volně přístupné kdykoliv od 10:00-18:00
  Přijďte k nám prozkoumat svět očima termokamery. Člověk svýma očima vnímá jen velmi úzkou část elektromagnetického spektra. Díky termokamerám se nám rozevře svět infračervené části spektra, kterou jinak vnímáme jako teplo. Proč se nám některé předměty jeví jako studené a jiné jako teplé? Rozluštíte vzkaz psaný ledem? Jak může had sledovat svoji kořist i v noci? Chcete se dozvědět ještě více? Následujte tepelnou stopu až do Pevnosti poznání.

  Ozoboti
  Volně přístupné kdykoliv od 10:00-18:00
  Vyzkoušejte si programování s ozoboty. Aktivity jsou pro začátečníky i pokročilé a nudit se nebudou ani ti, kteří se připojí v roli diváků. Ozoboti jsou drobní roboti, kteří doslova tančí, jak vy kreslíte. Své pohyby doplňují drobnou diskotékou. Díky jejich průhlednému designu se také můžete podívat, jak důmyslně jsou uvnitř sestaveni.

  Kosmix 2: Pod hladinou
  Vojtěch Dudek, Klára Jůzová | Česká republika
  Začátek projekce: 12:00 (projekce trvá 30 min.)

  Posádka lodi usedá k poslechu napínavých příběhů jejich nového cestujícího, kterého nedávno zachránila v hlubokých vodách. Vypráví jim o dobrodružstvích, která zažil při zkoumání podmořského světa. Možná našeho vypravěče znáte. Jeho předešlá cesta vedla napříč dalekosáhlým vesmírem.
  Stále populárnější animovaný seriál se dočkal druhé řady, ve které se robůtek Kit rozloučil s prostředím vesmíru a svou pozornost přesunul jiným směrem. K vodě, výjimečnosti, které si při cestě kosmem začal více a více vážit. Ponořuje se do hlubin a diváka bere na výpravu mezi korály, ponorky, tsunami a další hlubinné jevy a obyvatele.

  Zvěd
  Amálie Kovářová | Česká republika
  Začátek projekce: 14:00 (projekce trvá 30 min.)

  Po projekci bude debata s Vojtěchem Klingerem.
  Chcete znát nejnovější informace z oblasti vědy a výzkumu? Něco pro Vás máme!
  V seriálu Zvěd se nadšený průzkumník Vojta a jeho fenka Maggie společně vrhají do novinek vědeckého bádání a představují projekty, na kterých vědci zrovna pracují. Zábavnou formou se věnují tématům v oblasti záhad, vesmíru nebo lidského těla a jeho smyslů. Děti tak mohou poznat vědu z veselé a zábavné stránky a mnoho se toho dozvědět.

  Kosmix
  Vojtěch Dudek, Klára Jůzová | Česká republika
  Začátek projekce: 16:00, 16:30 (jedna projekce trvá 30 min.)

  Zvědavci se už shromažďují, šepoty utichají. Všichni si přišli poslechnout strhující a vtipné vyprávění o blízkých i dalekých koutech naší galaxie. Jestli se nenajde místo navíc? Samozřejmě, připojte se na pouť plnou příběhů jednoho neobyčejně zvědavého robota!
  Animovaný seriál si získává oblibu napříč mladým publikem nejen v České republice. I v Kanadě, Estonsku a dalších zemích se vesmírné dobrodružství robůtka Kita stává způsobem, jak se děti dozvídají více rozmanitých informací o kosmu, jeho vlastnostech a zajímavostech. Střetněte se tváří v tvář s černými dírami, mlhovinami, exoplanetami a mnohým dalším!

  Hvězdičky
  Lucie Štamfestová | Česká republika
  Začátek projekce: 17:00 (projekce trvá 24 min.)

  Známe je jako velikány české historie, ale jací doopravdy byli, jaké měli životní příběhy a kde začínali?
  Komiksový seriál Hvězdičky se zaměřuje na známé české osobnosti z minulého století. Otevírá jejich příběhy z dětství, zaměřuje se na různá tajemství a zlomové životní okamžiky. Především se ale seriál věnuje představení práce či aktivitám, ve kterých byli skutečně úspěšní. Poznáte život Otty Wichterleho, Františka Křižíka, Rudolfa Jedličky a Miloše Formana.
 • Anotace anglicky: