Festivalové předměty, které podpoří boj s rakovinou ❤️

1. 10. 2020

Ač jsme letos online, říkali jsme si, že festivalová trička, tašky, ponožky a další přece jen oceníte spíše ve fyzické podobě. Máme však pro vás novinku. AFOVĚCI si nemůžete koupit. Můžete je od nás obdržet jako poděkování za peněžní dar na podporu výzkumu rakoviny plic.

Letos však chceme spojit síly nás i festivalových fanoušků a podpořit český výzkum rakoviny. Jak to uděláme? Veškerý výnos z festivalového merchandise (trička, tašky, lahve, ledvinky) a z hvězdných darů půjde na prevenci rakoviny plic!

Rakovina není vůbec sexy téma a těžko se výzkumným i marketingovým týmům komunikuje. Jakoby veřejnost ty nepříjemné informace chtěla raději vytlačit a neslyšet. My jsem ale festival, který boří mýty, tabu a bariéry a podporuje vědu. Proto věříme, že do toho půjdete s námi. 

O CO PŘESNĚ JDE?

Český vědecký tým objevil soubor proteinů, které indikují, zda v plicích začal proces nádorového bujení, a tím jej dříve a snáze odhalí. Díky tomu je možné zahájit včasnou léčbu.
Nyní je třeba správnost proteinového podpisu ověřit v klinické studii při níž budou plíce kuřáků vyšetřeny pomocí nízkodávkové výpočetní tomografie (LDCT) a současně proběhne analýza vydechovaného vzduchu. 

PROČ PŘISPĚT?

Protože podpoříte konkrétní vědecké úsilí. Vybrané peníze umožní financovat LDCT testování u rizikových skupin. Pokud se předpoklad správnosti proteinové podpisu ověří, znamená to záchranu až 1900 životů ročně jen v ČR, což snížení úmrtnosti na rakovinu plic o celých 34%. 

Jak přispět?

Jednoduše! Vyberete si částku, kterou byste chtěli na výzkum darovat a snadno ji uhradíte přes platební bránu. Jako poděkování od nás dostanete AFOVĚCI, což jsou unikátní festivalové předměty. My se vám vzápětí ozveme s  darovací smlouvou, díky které si můžete dar mimo jiné odečíst z daní.

DAROVAT

Děkujeme všem, kteří se rozhodli přispět nebo přispěli již v minulosti!