Genot Centre / Genot Centre

Kolektiv Genot Centre se dlouhodobě věnuje prezentaci a propojování současného digitálního undergroundu formou site-specific koncertů a kazetových releasů. Skupině kolem Ondřeje Lasáka a Wima Dehaena se již přes tři roky daří objevovat výrazné domácí talenty abstraktní hudby (Enchanted Lands, Lišaj, Izanasz), iniciovat mezioborové kolaborace mezi producenty a současnými vizuálními umělci i pořádat originálně pojaté koncerty na neobvyklých lokacích (mj. série “spacích koncertů” Silent_Night). Za své aktivity si na přelomu roku vysloužili cenu Vinyla v kategorii Počin roku a prestižní britský server The Quietus vyhlásil Genot Centre kazetovým labelem roku 2017.

Lasák/Měchura (CZ)

Tradiční lidová tvořivost zapadaná vrstvami rozostřeného hluku. Rukodělná moravská hauntologie ve striktně digitálním kabátu. Extrémní koláž opentlená otevřeným přístupem ke všem zvukovým zdrojům jako východisko. Čirá abstrakce jako cíl. Genot/Wrong. Lasák/Měchura.

šumařˇˇˇ (CZ) + Ver (CZ)

šumařˇˇˇ znamená improvizaci, pálivé jídlo a levné boty. Nezřetelnost je chlupatá opona pro zásadní zvraty, prokluz elektronického řemínku, zpětná vazba předběžného zadržení. Valí se to tam a zase zpátky.

Vizuální umělkyně a studentka střihu na FAMU Ver ve své tvorbě (VJing, stage design, videoart i plakáty pro kolektivy jako Wrong, KSK, BCAA, -xeno) pravidelně podléhá hluboké fascinaci deformací. Každý stroj i humanoid musí projít různými stádii rozkladu. Jen málokdo v tom ale umí najít tolik krásy.

Mango Object (BE) & Střed Světa (CZ)

Mango Object je 100% syntetický video-reaktivní projekt zvukového umělce analytického chemika a zakládajícího člena kolektivu Genot Centre Wima Dehaena. Na AFO se představí v exkluzivní kolaboraci s nepolapitelným producentem Střed Světa, který ve své produkci ničí zavedená rytmická schémata a obrací tok času. Voda poteče do kopců, slunce nezapadne.

Loto Retina (FR) + Judita Levitnerová (CZ)

Francouzský kolážista Loto Retina oficiálně debutoval albem Fiction v roce 2017 u americké značky Orange Milk Records, která je vůdčím hlasem současného digitálního undergroundu. Po předchozí sérii digitálních a kazetových releasů, na kterých koketoval s prvky organického ambientu a new age, našel Loto Retina unikátní hudební jazyk složený z nerozklíčovatelných surreálných zvuků a zašifrovaných samplů mimozemského původu.

Neméně nadreálně působí i vizuály umělkyně z ateliéru malby na FAVU Judity Levitnerové, kterou můžete znát i díky dlouhodobé spolupráci s drone projektem Obelisk of Light.

Fausto Mercier (HU)

Mladý maďarský producent a multimediální umělec Fausto Mercier ve své produkci stojí na pomezí sound artu a současné extrémní klubové hudby. Ve svých chaotických a přitom sonicky precizních živých improvizacích vrství masivními beaty a chytlavými smyčkami, které vám z hlavy nedostane ani všudypřítomný digitální spad.

Po skvěle přijatých releasech u respektovaných labelů EXILES a Pointless Geometry v letošním roce chystá album u Genot Centre. Na AFO se můžete těšit na jeho českou premiéru.