Lektoři

HANA KŘEPELKOVÁ REZKOVÁ / ČESKÁ REPUBLIKA

Hlavní dramaturgyně Camp 4Science

Hana Křepelková Rezková stála u zrodu projektu Camp 4Science a již od jeho počátku je hlavní dramaturgyní tohoto workshopu. Hana je členkou Umělecké rady Filmové Akademie. V minulosti byla programovou ředitelkou Institutu dokumentárního filmu a jednou z manažerek na CaucaDoc – programu pro kreativní filmaře na Jižním Kavkazu. Hana rovněž řídila v NATO výzkumné workshopy a občas také píše a přednáší. Hana studovala Filmová studia v Praze, Paříži a Berlíně.


CHRISTINE REISEN / NĚMECKO

Freelancerka & Konzultantka

Po jedenadvaceti letech působení ve francouzsko-německé televizi ARTE France, kde zadávala tvorbu, koprodukovala a sama se podílela na tvorbě dokumentů, Christine v roce 2013 opustila svoji pozici a začala se věnovat nezávislému konzultování. Je pravidelně zvána do výběrových rad, na workshopy (včetně Camp 4Science, kde působí jako kmenová tutorka), sezení o volbě nových pořadů a do odborných porot. V roce 2017 opustila dlouholetou pozici kurátorky mezinárodního festivalu Pariscience a nyní je na volné noze.


DINAH LORD / SPOJENÉ KRÁLOVSTVÍ

Výkonná produkční & Spoluzakladatelka Caravan Media

Dinah je výkonnou produkční s více jak 25letou zkušeností v oblasti produkce dokumentární tvorby. Se svými ambiciózními prime-time nasazovanými snímky vyhrála několikrát cenu BAFTA. Zabývá se především dokumentárním filmem z oblasti vědy a dramaty a filmy z domácí politiky ve Velké Británii. Dlouhodobě se zabývá a koprodukuje filmy ve spolupráci např. s SBS Australia, Screen Australia, kanálem Smithsonian, NHK, Al Jazeera Amerika, Discovery, BBC World Wide a dalšími. Za své počínání získala spousty cen, například cenu BAFTA v kategorii Specialist Factual Programme, Grierson Documentary v kategorii Presenter of the Year, Wincott Press a Broadcasting Award TV v kategorii Programme of the Year, ISDD Award, Best TV Documentary, Deafest and Best Documentary.


GABRIEL TURKIEH / FRANCIE

Ředitel produkční společnosti Altomedia

Gabriel působí na pozici ředitele produkční společnosti Altomedia již od roku 1987. Zabývá se zejména dokumenty z oblasti vědy, společnosti a hudby. Jedním z posledních produkovaných dokumentů je film s názvem Dynamic Salt o způsobů získávání energie z mořské vody. Tento dokument vyhrál na festivalu Pariscience v roce 2016 Cenu studentské poroty. Dalším dokumentem je Donkey Tales – Oslí příběhy, snímek zabývající se těmito zvířaty a jejich historickým vztahem k člověku. Nyní je v produkci film o novém genetickém přístroji se jménem CRISPR-Cas9, revolučním nástroji, který by měl v budoucnu pomoci s výzkumem lidských genů.


ÉRIC ÉLLENA / FRANCIE

Producent & Spoluzakladatel French Connection Films

Éric je spoluzakladatel francouzské produkční společnosti French Connections Films, dále působí jako produkční, scénárista a režisér vědeckých dokumentů již od roku 2000. Éric dále spolupracuje s různými produkcemi, režiséry a broadcastery z celého světa, jako jsou např. France Televisions, ARTE, RAI, HBO Evropa, Altros, SVT, RTS, YLE, Telequebec, PBS a SBS Austrálie. Éric je jedním z tutorů na workshopu Camp 4Science a pravidelně se účastní filmových konferencí a veletrhů jako je např. WCSFP (World Congress of Science and Factual Producers).


PAULINE MAZENOD / FRANCIE

Ředitelka produkční společnosti Windrose

Pauline je ředitelkou produkční společnosti Windrose. Zároveň působí jako vedoucí akvizic a marketingu. Windrose má svou základnu v Paříži a další pobočku v Německu. Tato společnost produkuje kvalitní dokumenty a živá vystoupení z celého světa, zabývá se primárně uměním, kulturou (včetně hudby, tance a filmu), společenským děním, sportem, vědou a historií. Windrose je aktivním členem několika organizací, jako jsou TVFI, SEDPA, AGDOK, WCSFP a EDN.