O workshopu

Camp 4Science je unikátní tréninkový program zaměřený na vývoj a spolufinancování vědeckých dokumentárních projektů. Vybraní účastníci budou mít možnost během šestidenního programu pracovat na svých projektech spolu se zkušenými mezinárodními mentory. Celý program probíhá v angličtině.


Dokumenty s vědeckou tematikou používají specifický styl narace, které často zahrnují přítomnost prezentéra (tzv. „host“) nebo různé typy animace. Díky těmto prostředkům vyprávění jsou filmaři schopni vysvětlovat složité vědecké fenomény. Vědecký dokument rovněž vyžaduje zvláštní přístup, co se týče vlastní filmové produkce, financování a rešerší problematiky, kterou dokument zkoumá. Účastníci se v rámci Campu zaměřují na vytvoření jedinečného příběhu, vizuálního stylu, filmových technik, témat, produkčních a distribučních strategií. Budou zkoumat i specifika mezinárodního filmového trhu, tematických televizních slotů, alternativních finančních zdrojů a distribučních platforem. Zároveň dostanou jedinečnou šanci rozšířit svou síť kontaktů z oblasti vědy i filmového průmyslu.

Kdo se může přihlásit?

Šestidenní workshop je věnován producentům a režisérům, kteří pracují na svých dokumentárních projektech ve fázi vývoje, výroby nebo postprodukce. Vítáme účastníky se zkušenostmi s produkcí dokumentárních filmů, kteří se chtějí dozvědět více o různých způsobech zpracování a přístupů k vědě. Účastníci s vědeckou profilací nebo se zkušeností komunikace vědy široké veřejnosti, kteří chtějí zlepšit své schopnosti na poli popularizace vědy prostřednictvím dokumentárního filmu, jsou také vítáni.

Každoročně podporujeme širokou škálu projektů s vědeckými aspekty. Od projektů zaměřených na nejnovější vědecký výzkum určených širokému publiku až po vysoce umělecké filmy s vědeckými prvky. Jsme otevřeni různým formám filmů jako jsou portréty vědců, wildlife dokumenty, historické snímky s vědeckým kontextem nebo vzdělávací série pro děti. Podporujeme účastníky, kteří přihlašují projekty zabývající se jakoukoli oblastí lidského vědění a výzkumu (od filozofie až po přírodní vědy). Vítáme dokumentární filmy se stopáží celovečerních filmů, formáty určené pro televizní prostředí 52min, série a stejně tak projekty s online a herním potenciálem.

Šest projektů bude vybráno tak, aby se aktivně zapojilo do programu Campu. Camp 4Science také nabídne čtyřem vybraným projektům možnost zúčastnit se jako pozorovatelé.

Co Camp 4Science nabízí?

  • skupinové debaty a individuální konzultace s renomovanými mezinárodními mentory zaměřené na obecné otázky týkající se projektu (hlavní téma, výzkum, scénář, přístup k materiálům a vědeckým zdrojům, storytelling, vizuální styl, produkční strategie, strategie financování a distribuce, prezentační a pitchingové techniky) / pouze pro účastníky
  • čas a prostor určený k vypracování projektů (1 pager a trailer/ teaser) / pouze pro účastníky
  • případové studie a sessions mapující nejnovější trendy, jedinečné přístupy a současnou situaci v produkci vědeckých filmů / pro všechny industry hosty
  • veřejná prezentace projektů (pitching) / pro všechny industry hosty
  • následné individuální setkání s hosty v oboru

PODÁNÍ PŘIHLÁŠKY I ÚČAST NA CAMPU JE BEZ POPLATKU:

  • Camp 4Science hradí ubytování (1 dvoulůžkový pokoj) na celou dobu pobytu pro zástupce každého z vybraných projektů
  • účastníci si hradí své cestovní výdaje
  • organizátoři vybírají 50 EUR / osobu jako poplatek za stravování, který pokryje náklady na společné obědy a drobné občerstvení během dne
  • Camp umožňuje účast na večerních networkingových eventech, v rámci kterých je zabezpečeno společné stravování

PŘIHLÁŠKA ZDE

KONTAKTY

Kontaktní email: camp@afo.cz

Ivana Formanová / Head of 4Science: formanova@afo.cz

Tereza Píchová / Koordinátorka Camp 4Science: pichova@afo.cz

Neváhejte nás kontaktovat s otázkami týkajícími se Vašeho projektu nebo postupu přihlašování nebo s případnými dotazy ohledně programu Camp 4Science.