O konferenci

Academia Film Olomouc letos uvede první ročník INDUSTRY 4SCIENCE KONFERENCE jejíž tématem bude „Reprezentace historie“. Tato dvou denní událost přivede dohromady odborníky z filmového a televizního průmyslu spolu s předními vědci z rozličných oborů. Hosté budou debatovat o narativech tvořících naše představy o světě, vědeckých poznatcích, které mění náš pohled na minulost a potažmo i současnost, a inovativních přístupech filmového média, které tyto vědecké posuny zprostředkovává veřejnosti.

Účastníci se v rámci konference budou moci setkat s filmovými tvůrci, festivalovými dramaturgy, zástupci televizních programových sekcí, filmovými producenty a distributory. Ti se podělí o své znalosti a zkušenosti s projekty určenými nejen pro televizní stanice, ale i internetové platformy, jako je YouTube, VR a interaktivní média. INDUSTRY 4SCIENCE KONFERENCE tak nabízí účast na inspirativních přednáškách, panelových diskuzí, lekcích založených na případových studiích či workshopech. Konference je navíc jedinečnou příležitostí pro navázání distributorských kontaktů a díky tomu možnosti projekce atraktivních 3D populárně-vědeckých filmů v českých kinech.

Klíčovou součástí konference jsou večerní setkání, které díky své specifické uvolněné atmosféře vytvářejí ideální prostředí pro získání kontaktů. Naší ambicí je otevřít nové dialogy a vytvořit tak mezinárodní platformu pro sdílení nápadů a navazování spolupráce.

Registrovat na konferenci se můžete níže. Tento rok je účast bez poplatku. Konference se bude konat v pátek 26. dubna a v sobotu 27. dubna 2019 v Komorním sále festivalového centra Konvikt, které je zároveň Uměleckým centrem Univerzity Palackého.

REGISTROVAT SE