Program AFO56

Váš oblíbený festival AFO bude už podruhé online. To však nemění nic na tom, že pro vás, jako každoročně, máme to nejlepší ze světa vědeckého dokumentu. Čeká vás téměř 80 soutěžních snímků. Všechny je můžete sledovat od 27. dubna na naší filmové platformě www.watchandknow.cz či www.videtavedet.cz. Abychom vám usnadnili rozhodování, na co se právě dívat, rozdělili jsme snímky do tematických celků. Čím tedy začnete? Wildlife dokumenty ze světa zvířat? Nebo se vypravíte na vesmírnou pouť až ke hvězdám? Procházet se naším výběrem můžete už teď!

 

Živé vysílání

Sledovat doprovodný program můžete každý den v živém vysílání zde na našich stránkách, na YouTube či na Facebooku.

 

 

 

 

 

 

 

Programové sekce, rozhovory, videoherní eseje

Převedli jsme do virtuální podoby i několik formátů, které máte rádi na živém festivalu, a přidali i nové, které by živě dělat vlastně ani nešly. Na platformě najdete  několik programových sekcí, které pro vás připravili naši dramaturgové. Fungují přesně tak, jak jste zvyklí z živého AFO. Nabídnou několik filmů = několik pohledů na určité téma. A jaká témata vás čekají? Adaptace, Vizualizace – představ si data, Rovnost. Respekt. Orgasmy a Ostré & Pálivé. V tomto článku si o nich můžete přečíst více. 

Na filmy soutěžní i ze sekcí budou navazovat rozhovory s hosty a hostkami. Ty představí tvůrce*kyně filmů a ve většině případů je doplní i vědečtí odborníci*ce, kteří téma dále zasadí do kontextu. Připraveno je také několik přednášek, stand-up show, která se posadila, a je z ní tedy sit-down s Duem docentky nebo neobvyklý formát videoherních esejí z antropocénu. Záznam hry bude doplněn zvukovou stopou vědeckých publikací, úryvků z knih a básní. Tyto eseje budou ukotvovat videohry v jinak skrytém ideologickém základu.