SOUTĚŽ 2021

Na co se těšit a co nepropásnout? Je tady soutěžní výběr AFO56! Z 3000 přihlášených snímků z celého světa vás čeká 44 filmů v Mezinárodní soutěži, 18 filmů v Česko-Slovenské soutěži a 15 filmů v Soutěži krátkých filmů. Odborné poroty pak vyberou vítěze všech tří kategorií. Nejlepší dokument si odnese odměnu 5000 $ a vítěz Česko-Slovenské soutěže dostane odměnu 2000 $. Svou přízeň některému z filmů budete moci vyjádřit i vy, naši diváci. Během festivalu spustíme zde na webu online hlasování Divácké soutěže.

V rámci soutěžního festivalového výběru tvůrcům a producentům nestavíme žádné zdi a hranice při volbě žánru nebo tématu, audiovizuální formy a obsahu. Velká filmová plátna a již podruhé i naše online platforma během AFO patří jak celovečerním faktuálním snímkům s humanitní, sociální či přírodovědnou tematikou, tak televizní tvorbě, krátkometrážním online dokumentům nebo velkorysým produkcím zachycujícím živelnost divoké přírody.

Populárně-vědecký film obecně podle nás představuje výsledky systematického pozorování a zkoumání světa v nás a kolem nás. Za populárně-vědecké považujeme i ty filmy, které se soustřeďují na vědce a vědkyně jakožto profesionály nebo osobnosti. Stejně tak v centru zájmu snímku může stát věda samotná coby instituce a pevná součást naší společnosti, včetně jejích etických hranic, metod a postupů.

mapa

AFO
Academia Film Olomouc

Umělecké centrum
Univerzity Palackého
Academia Film Olomouc
Univerzitní 225/3
779 00 Olomouc

afo@afo.cz
+420 585 633 802

26. 4. – 1. 5. 2022

57. mezinárodní festival populárně-vědeckých filmů

Filmy, přednášky, workshopy, hudba, hosté, fanoušci a hlavně VĚDA. Pracujeme na tom, aby další AFO bylo zase tím nejlepším festivalem v této galaxii! Než odhalíme téma dalšího ročníku, můžete chodit na promítání AFO Kina, sledovat naše sociální sítě i web. Postupně budeme dávkovat porce vědy, než přijde hlavní klimax - AFO57.

Copyright © AFO 2000-2022 | web rostanetek.cz | admin