SOUTĚŽ 2021

Na co se těšit a co nepropásnout? Je tady soutěžní výběr AFO56! Z 3000 přihlášených snímků z celého světa vás čeká 44 filmů v Mezinárodní soutěži, 18 filmů v Česko-Slovenské soutěži a 15 filmů v Soutěži krátkých filmů. Odborné poroty pak vyberou vítěze všech tří kategorií. Nejlepší dokument si odnese odměnu 5000 $ a vítěz Česko-Slovenské soutěže dostane odměnu 2000 $. Svou přízeň některému z filmů budete moci vyjádřit i vy, naši diváci. Během festivalu spustíme zde na webu online hlasování Divácké soutěže.

V rámci soutěžního festivalového výběru tvůrcům a producentům nestavíme žádné zdi a hranice při volbě žánru nebo tématu, audiovizuální formy a obsahu. Velká filmová plátna a již podruhé i naše online platforma během AFO patří jak celovečerním faktuálním snímkům s humanitní, sociální či přírodovědnou tematikou, tak televizní tvorbě, krátkometrážním online dokumentům nebo velkorysým produkcím zachycujícím živelnost divoké přírody.

Populárně-vědecký film obecně podle nás představuje výsledky systematického pozorování a zkoumání světa v nás a kolem nás. Za populárně-vědecké považujeme i ty filmy, které se soustřeďují na vědce a vědkyně jakožto profesionály nebo osobnosti. Stejně tak v centru zájmu snímku může stát věda samotná coby instituce a pevná součást naší společnosti, včetně jejích etických hranic, metod a postupů.