INDUSTRY 4SCIENCE 2022

Industry 4Science představuje od roku 2013 stěžejní součást festivalu AFO. Tuzemští odborníci i světové špičky v popularizaci vědy se v rámci Industry 4Science zaměřují na to, jak nejatraktivněji a nejsrozumitelněji sdílet vědecké poznatky a objevy. Během festivalu se odehrává Konference 4Science a workshop pro filmaře s projekty ve vývoji Camp 4Science 2022.

„Naděje prostě není optimismus. Není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl – bez ohledu na to, jak to dopadne.“ Václav Havel

Sekce Industry 4Science v roce 2022 představí druhý ročník konference 4Science. Na konferenci vystoupí ti nejlepší dokumentární tvůrci a tvůrkyně a světové špičky v oblasti popularizace vědy a seznamí diváky s tématy, kterými prostupuje leitmotiv naděje.

Konferenci zahájíme nadějí v oblasti medicíny, a to case study filmu Jak se dělá vakcína (2021) s producenty dokumentu Janet Tobias a Archie Baronem, kteří představí exkluzivní pohled do zákulisí vzniku vakcín v různých zemích a produkční výzvy natáčení během koronavirové pandemie. Přednáška vědce Waltera Greenleafa ze Stanford University představí nadějný a průlomový výzkum v oblasti technologie VR/AR, která přinese zlepšení klinické péče a zlepšení osobního zdraví. Přednáška S nadějí strojům navzdory britské producentky a režisérky ověnčené cenou BAFTA Sheily Hayman se zaměří na naději lidského mozku oproti rychle se rozvíjející umělé inteligenci. O roli vědy ve filmu a o naději, kterou vytváří vědecko-popularizační žánr, budou diskutovat v panelu Vědecký film a naděje režiséři a režisérky dokumentů z letošního ročníku Academia Film Olomouc v pomyslném vrcholu pátečního večera. Sobotní program představí současné nadějné talenty vědecko-popularizačního filmu v pitchingu projektů účastnících se workshopu Camp 4Science. S tvůrci Theo Anthonym a Rielem Roch-Decterem se budou mít diváci a divačky možnost podívat daleko za horizont tradičního filmového vyprávění a obchodního marketingu v přednášce o produkci amerického filmového studia MEMORY. Slova prvního prezidenta demokratické České republiky v úvodním citátu platí v oblasti vědy a vědeckého výzkumu dvojnásob.

INDUSTRY 4SCIENCE V DENNÍM PROGRAMU ZDE