AFO SPOTY

Letos jsou zpátky vaše/naše oblíbené AFO Spoty. O co se jedná? Jsou to olomoucká místa a podniky, kde fandí AFO, vědě, kultuře a obecně olomouckému dění. A hlavně tam taky chodí celý náš tým. Jídlo a pití je totiž taky věda a my jsme si dali za cíl ji detailně prověřit v praktických pokusech v terénu. Vy teď můžete projít všech 7 AFO Spotů, ochutnat jejich klasiky i festivalové speciality a podpořit tak olomoucký genius loci, jehož je AFO i místní gastronomie součástí. Navíc pro vás máme i společnou soutěž!

Kikafe

Sokolská 548/44, 779 00 Olomouc

Bezbariérový přístup: Ne
Speciální nabídka během AFO: Speciální je každý týden s jinou výběrovou na mlýnku

Připravit festival znamená pěkných pár měsíců práce. Abychom vše zvládli potřebujeme co? Kávový doping! V tomto momentě nastupuje naše záchrana, pražírna kávy a espresso bar v jednom Kikafe.  Čím více se blíží čas festivalu, tím se zkracují intervaly, kdy běháme mezi pražírnou a Konviktem s kilovkami kávy. Vám doporučujeme se stavit na skvělé espresso či sametový flat white a určitě si vemte i zrno na doma. Co velmi oceňujeme je podpora neplýtvání obalovými materiály. Když si přinesete vlastní nádobu na kávu, dostanete 15% slevu. Tomu říkáme motivace k ekologickému smýšlení!

 

 

Bistro & Bar Konvikt

Umělecké centrum UP (Konvikt), Univerzitní 3, 7779 00 Olomouc
Bezbariérový přístup: Ano
Speciální nabídka během AFO: Limitovaná edice 50 ks festivalových piv

V bistru Konvikt mnoho z nás tráví více času než doma. Začneme snídání, stavíme se na oběd i odpolední kávu a večer nám nesmí utéct tanečky (rozumějte DJ sety) a drinky pro mlsné jazyky. Obědy jsou asi největší láskou. V bistru totiž myslí na životní prostředí a většina surovin je z Hané, aby necestovala přes půl světa, a nají se tady i vegetariáni a vegani, mezi které spadá velká část AFO týmu. Malinou na pavlova roládě, kterou si nutně musíte dát, je krásný interiér prozářený neony a s patronací Panny Mari (a to ne jedné).

Bugr Burger

1. máje 4, 779 00 Olomouc
Bezbariérový přístup: Ne
Speciální nabídka během AFO: Smokey Burger

Další z našich závislostí! V Bugr Burger totiž umí geniálně kombinovat chutě, takže vás čeká párty v puse pro všechny papily. AFO týmový žebříček úspěšnosti vede čočkin s karamelizovanou cibulkou a koprovou majonézou. Ke sledování filmů z naší sekce Pálivé & Ostřejší doporučujeme k objednávce neopomenout chipotle a jalapeňo majonézy, které jsou s opravdovými papričkami, takže žádná slabota. Jinak kolem poledne máte velkou šanci, že někoho z nás potkáte stepovat v řadě před burgrárnou. 

Pikola

Ostružnická 30, Olomouc
Bezbariérový přístup: Ne
Speciální nabídka během AFO: Festivalový drink

Je to tak, když se vám zasteskne po Pikole, nemusíte už běžet na vlak a mířit do Šumperka. V centru Olomouce, v nelehkých časech covidových, otevřel espresso bar Pikola. Na malém prostoru vás čeká spousta kávy z pražírny Pikola a usměvavý barista Honzík. Jak už vám asi došlo, AFO je opravdu hodně o kávě, takže, ať míříme do práce z kteréhokoliv směru, je potřeba mít dostatek občerstvovacích zastávek s prověřenou kvalitou – výběrovou!

Bistrá kráva

Wurmova 5, 779 00 Olomouc
Bezbariérový přístup: Ne
Speciální nabídka: Hot & Spicy = káva s chilli ❤

Bistrá kráva už je mnohaletá stálice mezi olomouckými podniky, kam se vypravíte, když chcete dobrou, moderní kuchyni pro maso i nemasožravce. Nám na AFO už několik let zachraňuje hladové štábní žaludky, protože zajišťuje část festivalového cateringu. Musíte sami uznat, bez dobrého jídla by nebyla energie na práci, a že je jí během festivalu třeba! A protože náš tým miluje vše pálivé a máme o tom i programovou sekci, můžete v Bistré krávě ochutnat Hot & Spicy specialitu – chilli kávu!

SouPka

Denisova 310/13, 779 00 Olomouc
Bezbariérový přístup: ANO
Speciální nabídka: Earth friendly vegan polévka

Jestli jste ještě nepropadli lásce k polévkám a pořád je vnímáte jen jako zlo na tácku v jídelně, musíte si zajít do polévkárny SoupKy. Každý týden přináší nové menu, kde se polévka hrdě stává hlavním chodem, který vás nebude nudit. Místní kuchyně totiž střídá exotické chutě s českými klasikami a nechybí aktuální sezonní dobroty. Pro velké hladovce navíc čeká i méně tekutý druhý chod. Během festivalu navíc bude pro všechny jazyky inkluzivní veganská polévka.

Traffic OKNO Coffee

Ztracená 15, 779 00 Olomouc
Bezbariérový přístup: ANO
Speciální nabídka: Affogato – vanilková zmrzlina přelitá espressem

Už opravdu poslední kávové doporučení. Přece jen si nepřejeme, abyste si odrovnali žaludek. Pokud však opravdu chcete stihnout kávu ve všech AFO Spotech za jeden den, doporučujeme přibalit si na cestu banán, který pomůže vyrovnat pH v žaludku. A nebo můžete ochutnávání kávy proložit dostatkem bábovek, muffinů, Banana breadů  a dalších sladkých hříchů. V Traffic OKNO Coffee jsou specialisty na kávu, ale jejich pekařské schopnosti by neměly ujít vašemu povšimnutí. Potvrdit to může i mnoho z festivalových hostů*tek, kteří si na Traffic občerstvení pochutnávali mezi programem. #ScientistsApproved