Camp 4SCIENCE

Camp 4Science je vzdělávací a networkingová akce pro filmaře zaměřená na vývoj vědeckých dokumentárních projektů. Vybraní účastníci budou mít příležitost setkat se zkušenými mezinárodními mentory, kteří je budou provázet a pomáhat jim s jejich filmovými projekty. Program probíhá v angličtině.

Vědecké dokumentární filmy používají jedinečný způsob vyprávění, často zahrnující moderátora nebo různé animační nástroje, které pomáhají vysvětlovat složité vědecké jevy. Vyžadují jedinečný výzkumný přístup k tématům, které dokument představuje, a zejména k plánování výroby a financování těchto filmových projektů. V rámci Campu se proto účastníci soustředí na zdokonalení jejich příběhu, vizuálního stylu, filmových technik, témat, produkce a distribuční strategie. Rovněž prozkoumají specifičnost mezinárodního trhu s vědeckými filmy, tematické televizní sloty, alternativní finanční zdroje a distribuci. Kromě toho mají účastníci jedinečnou šanci získat důležité kontakty v oblasti vědy a filmového průmyslu.

Kdo se může přihlásit?

Camp 4 Science je zaměřen na producenty a režiséry, kteří pracují na svých dokumentárních projektech ve fázi vývoje, produkce nebo postprodukce. Vítáme účastníky, kteří mají zkušenosti s produkcí dokumentárních filmů a jsou ochotni se dozvědět více o různých způsobech přístupu k vědě. Rovněž se mohou přihlásit účastníci s vědeckým zázemím a / nebo zkušenostmi z vědecké komunikace, kteří by se chtěli naučit, jak prezentovat svůj výzkum veřejnosti prostřednictvím dokumentárního filmu.
Podporujeme širokou škálu projektů s různými vědeckými aspekty. Od projektů zaměřených na nejnovější špičkový vědecký výzkum zaměřený na široké publikum až po vysoce umělecké filmy s vědeckými prvky. Jsme otevřeni tématům, jako jsou portréty vědců, wildlife, historická témata s vědeckým úhlem pohledu nebo vzdělávací série pro děti. Přihlásit se mohou projekty zabývající se jakoukoli oblastí lidských znalostí a výzkumu (od filozofie po vědy o živé přírodě).
Jsme otevřeni celovečerním filmům, formátům nebo seriálům TV 52, stejně jako projektům s online a herním potenciálem. Pro aktivní účast v programu bude vybráno šest projektů. Camp 4Science také nabídne čtyřem vybraným projektům možnost zúčastnit se jako pozorovatelé.

 

CO NABÍZÍ CAMP 4SCIENCE?

  • tematické skupinové diskuze a individuální konzultace s renomovanými mezinárodními mentory zaměřené na obecné otázky týkající se projektu (hlavní téma, výzkum, psaní scénářů, přístup k postavám a klíčovým vědeckým zdrojům, vyprávění, vizuální styl, produkční strategie, financování a distribuční strategie, techniky prezentace a ptichingu)
  • čas a prostor věnovaný vypracování projektů (1 pager a trailer / teaser)
  • případové studie a relace mapující nejnovější trendy, jedinečné přístupy a současnou situaci produkce vědeckého filmu
  • navazující setkání ve formát one-on-one

PŘIHLÁSIT SE

KONTAKTY

Kontaktní e-mail: camp@afo.cz
Ivana Formanová / vedoucí 4Science: formanova@afo.cz
Dominik Vontor / Camp 4Science Coordinator: vontor@afo.cz
Barbora Zůnová / Camp 4Science Coordinator: camp@afo.cz

Neváhejte nás kontaktovat ohledně otázek týkajících se vašeho projektu nebo procesu podávání žádostí nebo ohledně otázek týkajících se školení.

mapa

AFO
Academia Film Olomouc

Umělecké centrum
Univerzity Palackého
Academia Film Olomouc
Univerzitní 225/3
779 00 Olomouc

afo@afo.cz
+420 585 633 802

26. 4. – 1. 5. 2022

57. mezinárodní festival populárně-vědeckých filmů

Filmy, přednášky, workshopy, hudba, hosté, fanoušci a hlavně VĚDA. Pracujeme na tom, aby další AFO bylo zase tím nejlepším festivalem v této galaxii! Než odhalíme téma dalšího ročníku, můžete chodit na promítání AFO Kina, sledovat naše sociální sítě i web. Postupně budeme dávkovat porce vědy, než přijde hlavní klimax - AFO57.

Copyright © AFO 2000-2022 | web rostanetek.cz | admin