Hledáme nové vědecké příběhy!

Spustili jsme přihlašování do soutěžního programu 59. ročníku AFO, který se bude konat od 23. do 28. dubna 2024. Jako jedna z předních světových událostí v oblasti vědeckého filmu máme za cíl představit vědu jako fascinující, neustále se rozvíjející a mnohostranný obor prostřednictvím široké škály filmů. Zajímají nás filmy zahrnující přírodní, humanitní a společenské vědy a vítáme mezioborový přístup.

AFO přijímá přihlášky do tří soutěží, z nichž každá představuje jedinečnou platformu pro filmařky a filmaře, aby sdílely*i svou vášeň pro vědu:

ČESKÁ A SLOVENSKÁ SOUTĚŽ

Tato soutěž je otevřena všem projektům z České republiky a Slovenska.

 

MEZINÁRODNÍ SOUTĚŽ

Tato soutěžní kategorie je určena filmům vyrobeným mimo území České republiky a Slovenska. Každý rok přijímáme přihlášky z celého světa.

SOUTĚŽ KRÁTKÝCH FILMŮ

Tato soutěž je určena filmům o  maximální délce 30 minut. Pokud Váš film zkoumá fascinující aspekty vědy, neváhejte se přihlásit!

Co definuje vědecký dokumentární film pro AFO? Hledáme filmy, které odhalují výsledky systematického pozorování a zkoumání, ať už se týkají světa uvnitř nás nebo kolem nás. Taktéž vítáme filmy, které se zaměřují na vědkyně a vědce jako významné osobnosti a odborníky. Naše festivalová platforma slaví vědu jako klíčový prvek naší společnosti, zkoumá její etické aspekty, metody a postupy.

Přihlásit film můžete pomocí kódu: 5AFO9web24

Nenechte si ujít tuto jedinečnou příležitost a oslavte s námi filmy, které provokují k údivu. 

Přihlaste svůj film a tvořte s námi 59. ročník AFO!