Průvodce festivalem: Co potřebujete vidět & vědět

 


Co je to Eventival?

Eventival je nová festivalová databáze, kde se můžete jednoduše akreditovat přes odkaz na této stránce. Stačí si vytvořit profil a v rámci svého profilu zažádat o akreditaci na festival. Eventival je naše databáze, kde vidíme, kolik diváků se akreditovalo a zda si ke své akreditaci něco přikoupili.


Kdy a kde se mohu na festival akreditovat?

Pro návštěvu festivalu nepotřebujete nic víc, než se u nás zdarma akreditovat – to můžete udělat na našich webových stránkách v sekci AKREDITACE. Akreditaci si potom osobně vyzvednete během festivalu ve Festivalovém centru na Konviktu (Umělecké centrum UP). Rádi vám osobně poradíme o typech akreditace na následujících informačních místech, na kterých se můžete také akreditovat:


Kolik stojí akreditace na AFO?

Za zřízení akreditace se na festivalu neplatí – jsou zdarma – nicméně si můžete zakoupit MULTI PASS za 990,- Kč, pak budete mít jistotu, že se dostanete na jakýkoliv programový blok (včetně hudebního programu), musíte se ale dostavit min. 15 minut před začátkem! Pokud si zakoupíte MULTI PASS a přijdete později, než 15 minut před začátkem projekce či přednášky, místo v sálu vám propadává a musíte zkusit štěstí na konci běžné řady.


Jaké jsou typy akreditací?

Festival AFO má tři základní typy akreditací:

1) Festivalová akreditace zdarma

2) MULTI PASS – za jednorázovou platbu v hodnotě 990,- Kč máte jistotu, že se dostanete na veškerý festivalový program. Musíte se ale dostavit min. 15 minut před začátkem daného vámi vybraného programového bloku!

3) MUSIC PASS – jednorázovou platbu v hodnotě 390,- Kč si můžete zakoupit vstup na hudbu na celý týden. Zakoupit si celotýdenní akreditaci na veškerý hudební program můžete na našich webových stránkách, nebo na jednotlivé dny (150,- Kč / den a to pouze fyzicky na festivalu).

4) Rovněž si od 10. 4. od 17:00 můžete zakoupit jednorázovou vstupenku na přednášku Richarda Dawkinse za 54,- Kč, která proběhne 27. 4. 2019 ve 13:00 .


Existuje mobilní aplikace s programem festivalu?

Ano, existuje. Buďte v bezprostředním kontaktu s festivalovým děním a sestavte si vlastní denní program. Naše mobilní aplikace nese název AFO a bude volně ke stažení na App Store nebo na Google Play.


Je v místech festivalu k dispozici WIFI?

Ano, aktuální heslo najdete vždy na jednotlivých projekčních místech.


Funguje AFO na sociálních sítích?

AFO má svůj facebookový i instagramový profil, které vás budou po celou dobu festivalu informovat o tom nejzajímavějším, co se právě děje, co vás čeká v programu, kde najít AFO spoty, ale také tady najdete fotografie a videa z festivalu. Nezapomeňte sledovat festivalové hashtagy #afo54 a #watchandknow a označit jimi i své zážitky z AFO.


Jak se dostat na AFO a kde parkovat?

Olomouc je dostupná vlakovou i autobusovou dopravou (skoro každou hodinu k nám jezdí vlaky i autobusy ze směru Praha, Ostrava, Břeclav, Brno atd.). Po samotné Olomouci funguje MHD, pokud k nám míříte autem, máme pro vás přehled parkovišť poblíž festivalových míst. Informace o jednotlivých festivalových místech najdete zde.


Kde mohu v Olomouci přespat?

V Olomouci je dost míst, kde se dá přespat. Můžete si vybrat hostely, hotely i další místa přímo u našich projekčních míst. Přehled všech našich projekčních míst najdete přímo tady.


Funguje na AFO bezbariérový přístup?

Všechna festivalová místa jsou bezbariérová, kromě Parkánu na Konviktu a Krytu. A pokud s sebou máte svého asistenta, vězte, že placený MULTI PASS je nutný vždy jen pro jednoho z vás = doprovod je zadarmo.   


Co to jsou #AFOSPOTY?

Jako registrovaný návštěvník našeho festivalu máte možnost občerstvit se u našich partnerů. Neváhejte tedy navštívit plejádu našich partnerských základen – tzv. #AFOspotů. Zastavte se k nim na oběd, kafe, sklenku vína nebo pivko. AFO Spoty pro rok 2019 jsou:


Co si krom zážitků mohu z festivalu odnést?

Navštivte náš AFO SHOP: NÁŠ MERCH JE VĚDA A MAGIE V JEDNOM                 

Místo, díky kterému letošní AFO nebude jen pomíjivou vzpomínkou. Oázu našeho kosmického merche najdete ve festivalovém centru na Konviktu v místnosti Carolina, kde jsou rovněž Akreditace. Čekat vás tu budeme ve dnech 23. – 28. 4., vždy od 9:00 do 21:00, v neděli 29. dubna pak od 9:00 do 17:00. Odnesete si trička z přísně limitované edice, tašky, placky, podtácky, ponožky a další festivalové klenoty. Věci, které si správný AFO geek nezapomene vzít ani na opuštěný ostrov. Nebo planetu. 

  • Triko Lorem Ipsum 
  • Taška AFO – Pravda
  • Taška AFO – Mýtus
  • Podtácky
  • Ponožky
  • Tužka Sword of Genius
  • AFO Lahev 
  • Katalog

Je AFO eko-friendly?

Každoročně se jako organizační tým festivalu snažíme zmírňovat ekologickou stopu našeho festivalu a nabízíme tak i návštěvníkům možnost, jak se na tom podílet. Na všech festivalových místech najdete koše na tříděný odpad, v Atriu si na baru můžete dát veganské pochoutky a nápoj vám poteče do omyvatelného kelímku.


Mohu na festivalu kouřit?

 Na všech festivalových místech platí zákaz kouření. Přeci jenom jsme na univerzitní půdě, která by mohla vzplanout. 


Je možná platba kartou?

V centru festivalu, tedy na baru nebo v našem shopu, budete moct platit kartou i v hotovosti. 


Kam jít, když něco na festivalu zapomenu či ztratím?

Jakmile něco (mobil, peněženku, sami sebe) ztratíte, své kroky směřujte na Akreditace ve Festivalovém centru v místnosti Carolina.