Průvodce festivalem: Co potřebujete vidět & vědět

 


Kdy a kde se mohu na festival akreditovat?

Pro návštěvu festivalu nepotřebujete nic víc, než se u nás akreditovat – to můžete udělat na našich webových stránkách v sekci AKREDITACE přibližně měsíc před začátkem festivalu. Akreditaci si potom osobně vyzvednete buď den před festivalem nebo kdykoliv během festivalu ve festivalovém centru na Konviktu (Umělecké centrum UP) nebo v Kině Metropol. Rádi vám osobně poradíme o typech akreditace na následujících informačních místech, na kterých se můžete také akreditovat:


Kolik stojí akreditace na AFO?

Za zřízení akreditace se na festivalu neplatí – jsou zdarma – nicméně si můžete zakoupit možnost rezervace míst v sálech na jednotlivé projekce či přednášky. Za jednorázový poplatek 450,- Kč si můžete rezervovat až 4 představení denně a mít tak jistotu, že se na vámi vybraný snímek určitě dostanete. Jen pozor! Rezervace na daný programový blok vyprší vždy 10 minut před začátkem projekce.


Jaké jsou typy akreditací?

Festival AFO má dva základní typy akreditací:

1) Festivalová akreditace (zdarma, ale s možností zakoupení rezervace na jednotlivé programové bloky)

2) Akreditace na hudební program (možnost zakoupení celotýdenní akreditace na veškerý hudební program na našich webových stránkách, nebo na jednotlivé dny a to pouze fyzicky na festivalu)


Mohu se dostat na promítání do sálu, i když je plně rezervován?

Pokud se u dané položky v programu zobrazuje popisek Rezervace naplněny, neznamená to, že se do sálu už nedostanete. Rezervace vždy platí cca pro polovinu sálu, zbytek je volný a čeká jen na vás. Ale vždy se vyplatí vyrazit s předstihem a vyhnout se tak dlouhé frontě.  


Existuje mobilní aplikace s programem festivalu?

Ano, existuje. Buďte v bezprostředním kontaktu s festivalovým děním a sestavte si vlastní denní program. Naše mobilní aplikace nese název AFO a je volně ke stažení na App Store nebo na Google Play.


Je v místech festivalu k dispozici WIFI?

Ano, aktuální heslo najdete vždy na jednotlivých projekčních místech.


Funguje AFO na sociálních sítích?

AFO má svůj facebookový i instagramový profil, které vás budou po celou dobu festivalu informovat o tom nejzajímavějším, co se právě děje, co vás čeká v programu, kde najít AFO spoty, ale také tady najdete fotografie a videa z festivalu. Nezapomeňte sledovat festivalové hashtagy #afo54 a #watchandknow a označit jimi i své zážitky z AFO.


Jak se dostat na AFO a kde parkovat?

Olomouc je dostupná vlakovou i autobusovou dopravou (skoro každou hodinu k nám jezdí vlaky i autobusy ze směru Praha, Ostrava, Břeclav, Brno atd.). Po samotné Olomouci funguje MHD, pokud k nám míříte autem, máme pro vás přehled parkovišť poblíž festivalových míst. Informace o jednotlivých festivalových místech najdete zde. vložit prolink na podstránku Festivalová místa


Kde mohu v Olomouci přespat?

V Olomouci je dost míst, kde se dá přespat. Můžete si vybrat hostely, hotely i další místa přímo u našich projekčních míst. Přehled všech našich projekčních míst najdete přímo tady (odkaz na: afo.cz/o-festivalu).


Funguje na AFO bezbariérový přístup?

Toto jsou místa, která u nás fungují bezbariérově: Atrium / Nádvoří / Auditorium Maximum / Filmový sál / Guest Service + Press centrum / Pevnost poznání / Kino Metropol. A pokud
s sebou máte svého asistenta, vězte, že placená rezervace je nutná vždy jen pro jednoho z vás – doprovod je zadarmo.   


Co to jsou #AFOSPOTY?

Jako registrovaný návštěvník našeho festivalu máte možnost občerstvit se u našich partnerů za zvýhodněné ceny. Neváhejte tedy navštívit plejádu našich partnerských základen – tzv. #AFOspotů. Zastavte se k nim na oběd, kafe, sklenku vína nebo pivko. A pokud narazíte na slevu, nezapomeňte se prokázat akreditační AFO GEEK kartou. Teď a tady:

Vaše akreditace jako mocná slevová zbraň zafunguje také na zvýhodněný vstup na následující partnerská místa:  


Co si krom zážitků mohu z festivalu odnést?

Navštivte náš AFO SHOP: NÁŠ MERCH JE VĚDA A MAGIE V JEDNOM                 

Místo, díky kterému letošní AFO nebude jen pomíjivou vzpomínkou. Oázu našeho kosmického merche najdete u hlavního vchodu do jádra festivalu jménem Umělecké centrum UP (Konvikt, Univerzitní 3). Čekat vás tu budeme ve dnech 23. – 28. 4., vždy od 9:00 do 21:00, v neděli 29. dubna pak od 9:00 do 17:00. Odnesete si trička z přísně limitované edice, tašky, placky, knihy a další festivalové klenoty. Věci, které si správný AFO geek nezapomene vzít ani na opuštěný ostrov. Nebo planetu. 

 • Placka / 15 Kč
 • Taška AFO/NASA / 99 Kč
 • Taška #AFO53 / 150 Kč
 • Tričko SPACE SHEPHERDS / 490 Kč
 • Tričko AFO JAWS / 490 Kč
 • Tužka Sword of Genius / 15 Kč
 • AFO Lahev / 230 Kč
 • Tetovačka (1 kus) / 15 Kč
 • Nášivka / 53 Kč
 • Katalog / 99 Kč
 • Tubus na plakáty / 50 Kč

Je AFO eko-friendly?

Každoročně se jako organizační tým festivalu snažíme zmírňovat ekologickou stopu našeho festivalu a nabízíme tak i návštěvníkům možnost, jak se na tom podílet. Na všech festivalových místech najdete koše na tříděný odpad, v Atriu si na baru můžete dát veganské pochoutky a nápoj vám poteče do omyvatelného AFO kelímku (nutná záloha je opět 50 Kč).


Mohu na festivalu kouřit?

 Na všech festivalových místech platí zákaz kouření. Přeci jenom jsme na univerzitní půdě, která by mohla vzplanout. 


Je možná platba kartou?

V centru festivalu, tedy na baru nebo v našem shopu, lze platit pouze v hotovosti. Bankomaty jsou ale všude kolem, dívejte se pozorně.


Kam jít, když něco na festivalu zapomenu či ztratím?

Jakmile něco (mobil, peněženku, sami sebe) ztratíte, své kroky směřujte na vrátnici Konviktu. Je hned u vchodu, mějte oči vesmíru dokořán a nepřehlédnete ji.