FAQ: Co potřebujete vidět & vědět

Kdy a kde se mohu na festival akreditovat?

Pro návštěvu festivalu nepotřebujete nic víc, než se u nás zdarma akreditovat – to můžete udělat na našich webových stránkách v sekci AKREDITACE. Akreditaci si potom osobně vyzvednete během festivalu ve Festivalovém centru na Konviktu (Umělecké centrum UP) ,v kině Metropol nebo v Pevnosti poznání a to v následujících časech:

  • Umělecké centrum UP | Konvikt – Univerzitní 3 | Carolina |  úterý 25. 4. 08:00–22:00 / středa 26. 4. – sobota 29. 4. 09:00–22:00 / neděle 30. 4. 09:00–16:00

  • Kino Metropol | Sokolská 25 |  Foyer kina | úterý 25. 4. – neděle 30. 4. bude možnost vyzvednout akreditace vždy půl hodiny před každou projekcí.

  • Pevnost poznání | Areál Korunní pevnůstky, 17. listopadu 7 | Recepce | úterý 25. 4. – pátek 28. 4. 9:00 – 17:00 / sobota 29. 4. – neděle 30. 4. 9:00 – 18:00

⚠ SPECIÁLNÍ VESMÍRNÉ AKREDITACE JE MOŽNÉ VYZVEDÁVAT JEN NA KONVIKTU! ⚠

Jak fungují rezervace?

V rámci AFO vesmírných a hostovských akreditací si můžete zarezervovat své místo skoro na všech programových položkách pomocí buttonu s ikonou lístku v denním programu na našem webu (pro jeho zobrazení musíte být přihlášeni). Základní akreditace umožňují si rezervovat své místo na workshopu, procházce, LARPu, VR či doprovodném programu AFO Junior (všechny programové položky označené štítkem „Nutná rezervace“). Na rezervovaný program prosím choďte  vždy minimálně 15 minut před jeho zahájením, jinak rezervace propadá.

Rezervovat se nebo odhlásit své místo z workshopu/filmu/doprovodného programu můžete vždy do půlnoci předcházejícího dne. Výjimka nastává u VR ZÓNY, kde se rezervační systém uzavírá vždy 15 minut před každou projekcí.

Musí se akreditovat i děti?

Ano, akreditují se i děti. Buď pro ně můžete vytvořit akreditaci online (je ale třeba využít jiný e-mail než ten, který používáte pro svoji akreditaci) nebo bude možné vyřídit akreditaci i na místě během festivalu na našich akreditačních místech. 

Nepřišel vám email?
Pokud si o svoji akreditaci žádáte přes emailovou adresu, může nastat situace, kdy vám email s potvrzením vytvořeného účtu přijde do složky SPAM. V této složce stačí email pouze odkliknout jako bezpečný a dále potvrdit vámi vytvořený účet. V případě, že vám email nedorazil vůbec, ozvěte se na nám na mail help@afo.cz
Kolik stojí akreditace na AFO?

Základní akreditace na festival AFO je zdarma úplně pro každého. Pokud chcete něco navíc, užít si celý hudební program nebo mít možnost rezervovat si místo v sále a mít ve své sbírce některý z legendárních kousků AFO merche, můžete náš festival finančně podpořit a stát se součástí AFO VESMÍRU zakoupením jedné ze speciálních akreditací. Více informací najdete na stránce AKREDITACE.

Jaké jsou typy akreditací?

Festival AFO má tři základní typy akreditací:

1) Základní festivalová akreditace ZDARMA

2) VESMÍRNÉ AKREDITACE – za jednorázovou platbu v hodnotě 1200,-/2200,-/3500,- Kč dostanete možnost si rezervovat místa na vámi vybraných programových blocích a další benefity.

3) MUSIC IS SCIENCE AKREDITACE – za jednorázovou platbu v hodnotě 450,- Kč si koupíte akreditaci Music is Science a užijete si doprovodný program naplno! Hudební projekty z Česka i zahraničí, zvuk současnosti i budoucnosti. Kompletní line-up najdete zde

Kde se dozvím, jaký je program festivalu?

Hlavním zdrojem programových informací jsou naše webové stránky. Zde najdete veškeré informace, které potřebujete, navíc si po přihlášení do svého účtu můžete vytvářet na míru svůj vlastní individuální program (tato funkce bude spuštěna 18. 4. 2023, stejně tak jako možnost rezervací pro vesmírné akreditace).

 V malém nákladu vytiskneme také tištěnou programovou brožuru.  

Co znamená značka English Friendly u programových bloků?

Všechny filmy promítáme s českými titulky a u přednášek zahraničních hostů nabízíme tlumočení. Pokud je u programu uvedeno „english friendly“ znamená to, že je program zároveň dostupný jak v českém, tak i v anglickém jazyce.

Funguje AFO na sociálních sítích?

AFO má svůj facebookový i instagramový profil, které vás budou po celou dobu festivalu informovat o tom nejzajímavějším, co se právě děje, co vás čeká v programu, kde najít AFO spoty, ale také tady najdete fotografie a videa z festivalu. Nezapomeňte sledovat festivalové hashtagy #afo58 a #watchandknow a označit jimi i své zážitky z AFO.

Jak se dostat na AFO a kde parkovat?

Olomouc je dostupná vlakovou i autobusovou dopravou (skoro každou hodinu k nám jezdí vlaky i autobusy ze směru Praha, Ostrava, Břeclav, Brno atd.). Po samotné Olomouci funguje MHD, pokud k nám míříte autem, máme pro vás přehled parkovišť poblíž festivalových míst. Informace o jednotlivých festivalových místech najdete zde.

Kde mohu v Olomouci přespat?

V Olomouci je dost míst, kde se dá přespat. Můžete si vybrat hostely, hotely i další místa přímo u našich projekčních míst. Přehled všech našich projekčních míst najdete přímo tady.

Funguje na AFO bezbariérový přístup?

Všechna festivalová místa jsou bezbariérová, kromě Kaple Božího Těla. A pokud s sebou máte svého asistenta, vězte, že placená vesmírná akreditace je nutná vždy jen pro jednoho z vás = doprovod je zadarmo.   

Co to jsou #AFOSPOTY?

Jako registrovaný návštěvník našeho festivalu máte možnost občerstvit se u našich partnerů. Neváhejte tedy navštívit plejádu našich partnerských základen – tzv. #AFOspotů. Zastavte se k nim na něco dobrého. AFO Spoty pro rok 2023:

Co si krom zážitků mohu z festivalu odnést?

Navštivte náš AFO SHOP: NÁŠ MERCH JE VĚDA A MAGIE V JEDNOM                 

Místo, díky kterému letošní AFO nebude jen pomíjivou vzpomínkou. Oázu našeho kosmického merche najdete ve festivalovém centru na Konviktu v Carolině, vedle akreditací. Čekat vás tu budeme ve dnech 25. – 30. 4. Odnesete si trička z přísně limitované edice, tašky, upcyklované designové kousky, láhve, ponožky a další festivalové klenoty jak s exkluzivní letošní grafikou, tak i z minulých ročníků. Věci, které si správný AFO geek nezapomene vzít ani na opuštěný ostrov. Nebo planetu. 

  • Limitovaná edice AFO58 triček (200 ks)
  • Upcyklované AFO věci z bannerů a dalších materiálů (pouzdra, ledvinky, psaníčka, tašky, batohy)
  • AFO láhve
  • AFO ponožky
Je AFO eko-friendly?

Každoročně se jako organizační tým festivalu snažíme zmírňovat ekologickou stopu našeho festivalu a nabízíme tak i návštěvníkům možnost, jak se na tom podílet. Na všech festivalových místech najdete koše na tříděný odpad, v Atriu si na baru můžete dát veganské pochoutky a nápoj vám poteče do omyvatelného kelímku.

Mohu na festivalu kouřit?

 Na všech festivalových místech platí zákaz kouření. Přeci jenom jsme na univerzitní půdě, která by mohla vzplanout. 

Je možná platba kartou?

V centru festivalu, tedy na baru nebo v našem shopu, budete moct platit kartou i v hotovosti. 

Kam jít, když něco na festivalu zapomenu či ztratím?

Jakmile něco (mobil, peněženku, sami sebe) ztratíte, své kroky směřujte na Akreditace ve Festivalovém centru v místnosti Carolina.