FAQ: Co potřebujete vidět & vědět

Co je to Eventival?

Eventival je festivalová databáze, kde se můžete jednoduše akreditovat přes odkaz na této stránce. Stačí si vytvořit profil a v rámci svého profilu zažádat o akreditaci na festival. 

Díky vytvoření profilu v rámci Eventivalu si pak budete moci před festivalem vytvořit svůj vlastní kalednář vybraných projekcí, případně si i zvolený program rezervovat (platí jen pro vesmírné akreditace). Tyto funkce budou spuštěny 16. 4. 2022

Nepřišel vám email?
Pokud si o svoji akreditaci žádáte přes emailovou adresu seznam.cz, může nastat situace, kdy Vám email s potvrzením vytvořeného účtu v Eventivalu přijde do složky SPAM. V této složce stačí email pouze odkliknout jako bezpečný a dále potvrdit vámi vytvořený účet. 
Kdy a kde se mohu na festival akreditovat?

Pro návštěvu festivalu nepotřebujete nic víc, než se u nás zdarma akreditovat – to můžete udělat na našich webových stránkách v sekci AKREDITACE. Akreditaci si potom osobně vyzvednete během festivalu ve Festivalovém centru na Konviktu (Umělecké centrum UP) nebo v kině Metropol a to v následujících časech:

  • Umělecké centrum UP | Konvikt – Univerzitní 3 | Carolina | pondělí 25. 4. 14:00–20:00 / úterý 26. 4. – sobota 30. 4.  09:00–21:00 / neděle 1. 5. 09:00–15:00
  • Kino Metropol | Sokolská 25 |  Foyer kina | pondělí 25. 4. 14:00–18:00, úterý 26. 4. – pátek 29. 4. 08:30–21:00, sobota 30. 4. 10:00–21:00, neděle 1. 5. 11:00–15:00

⚠ SPECIÁLNÍ VESMÍRNÉ AKREDITACE JE MOŽNÉ VYZVEDÁVAT JEN NA KONVIKTU! ⚠

Kolik stojí akreditace na AFO?

Za zřízení akreditace se na festivalu AFO neplatí – jsou zdarma – nicméně si můžete zakoupit některou ze speciálních akreditací a stát se součástí AFO vesmíru. Získáte tak možnost rezervovat si své místo v sále, jako bonus dostanete i vybrané kousky legendárního AFO merche a spoustu dalších výhod. Více informací najdete na stránce AKREDITACE.

 

Jaké jsou typy akreditací?

Festival AFO má dva základní typy akreditací:

1) Festivalová akreditace zdarma

2) VESMÍRNÉ AKREDITACE – za jednorázovou platbu v hodnotě 1000,-/2000,-/3000,- Kč dostanete možnost si rezervovat místa na vámi vybraných programových blocích

Kde se dozvím, jaký je program festivalu?

Hlavním zdrojem programových informací budou naše webové stránky. Tam diváci najdou veškeré informace, které potřebují, navíc si po přihlášení do Eventivalu budou moci vytvářet na míru svůj vlastní individuální program (tato funkce bude spuštěna 16. 4. 2022, stejně tak jako možnost rezervací pro vesmírné akreditace).

 V malém nákladu vytiskneme také tištěnou programovou brožuru. Tu si zároveň můžete stáhnout ZDE.

Co znamená značka English Friendly u programových bloků?

Všechny filmy promítáme s českými titulky a u přednášek zahraničních hostů nabízíme tlumočení. Pokud je u programu uvedeno „english friendly“ znamená to, že je program zároveň dostupný jak v českém, tak i v anglickém jazyce.

Je v místech festivalu k dispozici WIFI?

Ano, aktuální heslo najdete vždy na jednotlivých projekčních místech.

Funguje AFO na sociálních sítích?

AFO má svůj facebookový i instagramový profil, které vás budou po celou dobu festivalu informovat o tom nejzajímavějším, co se právě děje, co vás čeká v programu, kde najít AFO spoty, ale také tady najdete fotografie a videa z festivalu. Nezapomeňte sledovat festivalové hashtagy #afo57 a #watchandknow a označit jimi i své zážitky z AFO.

Jak se dostat na AFO a kde parkovat?

Olomouc je dostupná vlakovou i autobusovou dopravou (skoro každou hodinu k nám jezdí vlaky i autobusy ze směru Praha, Ostrava, Břeclav, Brno atd.). Po samotné Olomouci funguje MHD, pokud k nám míříte autem, máme pro vás přehled parkovišť poblíž festivalových míst. Informace o jednotlivých festivalových místech najdete zde.

Kde mohu v Olomouci přespat?

V Olomouci je dost míst, kde se dá přespat. Můžete si vybrat hostely, hotely i další místa přímo u našich projekčních míst. Přehled všech našich projekčních míst najdete přímo tady.

Funguje na AFO bezbariérový přístup?

Všechna festivalová místa jsou bezbariérová, kromě Kaple Božího Těla. A pokud s sebou máte svého asistenta, vězte, že placená vesmírná akreditace je nutná vždy jen pro jednoho z vás = doprovod je zadarmo.   

Co to jsou #AFOSPOTY?

Jako registrovaný návštěvník našeho festivalu máte možnost občerstvit se u našich partnerů. Neváhejte tedy navštívit plejádu našich partnerských základen – tzv. #AFOspotů. Zastavte se k nim na oběd, kafe, sklenku vína nebo pivko. AFO Spoty pro rok 2022:

TO BE ANNOUNCED

Co si krom zážitků mohu z festivalu odnést?

Navštivte náš AFO SHOP: NÁŠ MERCH JE VĚDA A MAGIE V JEDNOM                 

Místo, díky kterému letošní AFO nebude jen pomíjivou vzpomínkou. Oázu našeho kosmického merche najdete ve festivalovém centru na Konviktu v Atriu, kde se můžete zároveň občerstvit na baru. Čekat vás tu budeme ve dnech 26. 4. – 1. 5. Odnesete si trička z přísně limitované edice, tašky, láhve, ponožky a další festivalové klenoty jak s exkluzivní letošní grafikou, tak i z minulých ročníků. Věci, které si správný AFO geek nezapomene vzít ani na opuštěný ostrov. Nebo planetu. 

– Limitovaná edice AFO triček (200 ks)
– Plátěné tašky
– Náplasti s logem AFO
– Upcyklované AFO věci z bannerů (pouzdra, ledvinky, psaníčka)
– AFO láhve
– Ponožky AFO55
– Adaptovník AFO junior

Je AFO eko-friendly?

Každoročně se jako organizační tým festivalu snažíme zmírňovat ekologickou stopu našeho festivalu a nabízíme tak i návštěvníkům možnost, jak se na tom podílet. Na všech festivalových místech najdete koše na tříděný odpad, v Atriu si na baru můžete dát veganské pochoutky a nápoj vám poteče do omyvatelného kelímku.

Mohu na festivalu kouřit?

 Na všech festivalových místech platí zákaz kouření. Přeci jenom jsme na univerzitní půdě, která by mohla vzplanout. 

Je možná platba kartou?

V centru festivalu, tedy na baru nebo v našem shopu, budete moct platit kartou i v hotovosti. 

Kam jít, když něco na festivalu zapomenu či ztratím?

Jakmile něco (mobil, peněženku, sami sebe) ztratíte, své kroky směřujte na Akreditace ve Festivalovém centru v místnosti Carolina.