FAQ: Co potřebujete vidět & vědět

Kdy a kde se mohu na festival akreditovat?

Na této stránce se prosím přihlaste do svého profilu, pokud jej máte založený z loňského roku, případně se zaregistrujte a vytvořte profil nový. Zvolte vámi požadovanou akreditaci a následně si před návštěvou první projekce vyzvedněte ve Festivalovém centru na Konviktu (Umělecké centrum UP), v kině Metropol nebo v Pevnosti poznání svou akreditační kartičku. Ta vám umožní přístup na veškerý festivalový program (kromě koncertů v Geodomu, na které je potřeba dokoupit speciální Music is Science akreditaci). Akreditační kartičky bude možné vyzvednout v následujících datech a časech:

 • Umělecké centrum UP | Konvikt – Univerzitní 3 | Carolina – 1. patro
  úterý 23. 4. / 08:00–22:00
  středa 24. 4. – sobota 27. 4. / 09:00–22:00
  neděle 28. 4. / 09:00–16:00

Vesmírné akreditace si můžete vyzvedávat ve stejných datech a časech, ale na guestservice ve třetím patře Konviktu.

 • Kino Metropol | Sokolská 25 | Foyer kina
  úterý 23. 4. – neděle 28. 4. / možnost vyzvednout základní akreditace vždy půl hodiny před každou projekcí z festivalového programu
 • Pevnost poznání | Areál Korunní pevnůstky, 17. listopadu | Recepce
  úterý 23. 4. – pátek 26. 4. | 9:00–17:00
  sobota 27. 4. – neděle 28. 4. | 9:00–18:00

⚠ AKREDITACE MUSIC IS SCIENCE A VESMÍRNÉ AKREDITACE JE MOŽNÉ VYZVEDNOUT JEN NA KONVIKTU⚠

Jak fungují rezervace programu?

V rámci AFO existují dva typy rezervací:

 1. U programových položek, kde je uvedeno upozornění „Nutná rezervace“, si prostřednictvím svého festivalového profilu může udělat rezervaci kdokoli, kdo si už vytvořil festivalovou akreditaci na AFO59.
 2. Držitelé a držitelky vesmírných akreditací si po přihlášení do svého profilu mohou rezervovat místo na většině festivalového programu, u programové položky je vždy vidět, kolik ještě zbývá volných míst.

⚠ Důležité info ⚠

 • Rezervace jde vytvářet, měnit nebo rušit do 2 hodin před začátkem dané programové položky.
 • Každá provedená rezervace je platná jen do 10 minut před začátkem programu. Následně nárok na ni propadá a volná místa mohou být zaplněna návštěvnictvem bez rezervace.
 • Možnost rezervací programu bude otevřena 18. 4. 2024.
 • Pro rezervace nejsou vyblokována všechna místa v sálech, vždy necháváme část volnou i pro návštěvníky se základní akreditací.
Jak se mohou na festival akreditovat děti?

Pokud plánujete navštívit náš festival a nemáte k dispozici e-mailovou adresu (například pokud je účast plánována pro děti), stačí přijít do Uměleckého centra UP nebo do Kina Metropol a my se postaráme o vytvoření akreditace na festival osobně.

Nepřišel vám email?
Pokud si o svoji akreditaci žádáte přes emailovou adresu, může nastat situace, kdy vám email s potvrzením vytvořeného účtu přijde do složky SPAM. V této složce stačí email pouze odkliknout jako bezpečný a dále potvrdit vámi vytvořený účet. V případě, že vám email nedorazil vůbec, ozvěte se na nám na mail help@afo.cz
Kolik stojí akreditace na AFO?

Za zřízení akreditace se na festivalu AFO neplatí – jsou zdarma – nicméně si můžete navíc zakoupit akreditaci na hudební program nebo některou ze speciálních vesmírných akreditací, které jsou spojeny s dalšími výhodami. Prodej vesmírných akreditací končí 21. 4. 2024

Jaké jsou typy akreditací?

Festival AFO má tři základní typy akreditací:

1) Festivalová akreditace zdarma – vám umožní vstup do festivalového centra, na všechny filmy, přednášky, procházky, panelové diskuze nebo program AFO Junior do vyčerpání kapacity jednotlivých programových bloků. 

2) Music is Science – akreditace za 500–700 Kč je doplňkem k akreditaci základní a umožní vám vstup na veškerý hudební program – 4 večery, 10 koncertů v Geodomu na parkánu Konviktu. Kompletní line-up najdete zde. V případě volné kapacity bude možné koupit lístky i jednotlivě na jeden večer za 300 Kč přímo na místě v našem AFO Shopu. 

3) Vesmírné akreditace – za jednorázovou platbu v hodnotě 1200 / 2200 / 3500 Kč dostanete možnost rezervovat si místa na vámi vybraných programových blocích.

Kde se dozvím, jaký je program festivalu?

Hlavním zdrojem programových informací jsou naše webové stránky. Zde najdete veškeré informace, které potřebujete, navíc si po přihlášení do svého účtu můžete vytvářet na míru svůj vlastní individuální program (tato funkce bude spuštěna 18. 4. 2024, stejně tak jako možnost rezervací pro vesmírné akreditace).

 V malém nákladu vytiskneme také tištěnou programovou brožuru.  

Co znamená značka English Friendly u programových bloků?

Všechny filmy promítáme s českými titulky a u přednášek zahraničních hostů nabízíme tlumočení. Pokud je u programu uvedeno „english friendly“ znamená to, že je program zároveň dostupný jak v českém, tak i v anglickém jazyce.

Funguje AFO na sociálních sítích?

AFO má svůj facebookový i instagramový profil, které vás budou po celou dobu festivalu informovat o tom nejzajímavějším, co se právě děje, co vás čeká v programu, kde najít AFO spoty, ale také tady najdete fotografie a videa z festivalu. Nezapomeňte sledovat festivalové hashtagy #afo59 a #greetingsfromafo59 nebo #watchandknow a označit jimi i své zážitky z AFO.

Jak se dostat na AFO a kde parkovat?

Olomouc je dostupná vlakovou i autobusovou dopravou (skoro každou hodinu k nám jezdí vlaky i autobusy ze směru Praha, Ostrava, Břeclav, Brno atd.). Po samotné Olomouci funguje MHD, pokud k nám míříte autem, máme pro vás přehled parkovišť poblíž festivalových míst. Informace o jednotlivých festivalových místech najdete zde.

Kde mohu v Olomouci přespat?

V Olomouci je dost míst, kde se dá přespat. Můžete si vybrat hostely, hotely i další místa přímo u našich projekčních míst. Přehled všech našich projekčních míst najdete přímo tady.

Funguje na AFO bezbariérový přístup?

Všechna festivalová místa jsou bezbariérová, kromě Kaple Božího Těla. A pokud s sebou máte svého asistenta, vězte, že placená vesmírná akreditace je nutná vždy jen pro jednoho z vás = doprovod je zadarmo.   

Co to jsou #AFOSPOTY?

Jako registrovaný návštěvník našeho festivalu máte možnost občerstvit se u našich partnerů. Neváhejte tedy navštívit plejádu našich partnerských základen – tzv. #AFOspotů. Zastavte se k nim na něco dobrého. AFO Spoty pro rok 2024:

Co si krom zážitků mohu z festivalu odnést?

Navštivte náš AFO SHOP: NÁŠ MERCH JE VĚDA A MAGIE V JEDNOM                 

Místo, díky kterému letošní AFO nebude jen pomíjivou vzpomínkou. Oázu našeho kosmického merche najdete ve festivalovém centru na Konviktu v Carolině, vedle akreditací. Čekat vás tu budeme ve dnech 23. – 28. 4. Odnesete si trička z přísně limitované edice, tašky, upcyklované designové kousky, láhve, ponožky a další festivalové klenoty jak s exkluzivní letošní grafikou, tak i z minulých ročníků. Věci, které si správný AFO geek nezapomene vzít ani na opuštěný ostrov. Nebo planetu. 

 • Limitovaná edice AFO59 triček ve třech barvách
 • Dvě verze plátěných AFO tašek
 • Upcyklované AFO věci z bannerů a dalších materiálů (pouzdra, ledvinky, psaníčka, tašky, batohy)
 • AFO láhve
 • AFO ponožky
 • Spousta skvělých knih
Je AFO eko-friendly?

Každoročně se jako organizační tým festivalu snažíme zmírňovat ekologickou stopu našeho festivalu a nabízíme tak i návštěvníkům možnost, jak se na tom podílet. Na všech festivalových místech najdete koše na tříděný odpad, v Atriu si na baru můžete dát veganské pochoutky a nápoj vám poteče do omyvatelného kelímku. Více informací o urdžitelnosti festivalu naleznete zde.

Mohu na festivalu kouřit?

Na všech festivalových místech platí zákaz kouření. Přeci jenom jsme na univerzitní půdě, která by mohla vzplanout. 

Je možná platba kartou?

V centru festivalu, tedy na baru nebo v našem shopu, budete moct platit kartou i v hotovosti. 

Kam jít, když něco na festivalu zapomenu či ztratím?

Jakmile něco (mobil, peněženku, sami sebe) ztratíte, své kroky směřujte na Akreditace ve Festivalovém centru v místnosti Carolina.