Industry

Industry 4Science představuje od roku 2013 stěžejní součást festivalu AFO. Tuzemští odborníci i světové špičky v popularizaci vědy se v rámci Industry 4Science zaměřují na to, jak nejatraktivněji a nejsrozumitelněji sdílet vědecké poznatky a objevy. Tato programová sekce se systematicky zabývá nejen novými technologickými trendy, invencemi dokumentárního narativu nebo novinkami z oblasti nových médií, ale také rolí vědeckých popularizátorů a metodami, kterými komunikují vědecká témata. Naším cílem je vytvořit platformu pro sdílení zkušeností a podpoření interakce mezi zástupci vědecké obce a audiovizuálního průmyslu. Vidíme zásadní důležitost v prosazení vědy jakožto klíčového společenského tématu a v neposlední řadě i upozornění na potenciál vědeckého filmu a televizních formátů pro zábavu i komunikaci vědy veřejnosti.

CAMP 4SCIENCE

Camp 4Science je unikátní training event pro filmaře zaměřující se na popularizaci vědy skrze vědecký a faktuální dokument. Vybraní účastníci budou mít příležitost pod dohledem zkušených mezinárodních mentorů pracovat a zdokonalovat své filmové projekty. Celý program probíhá v angličtině a v letošním ročníku v online podobě.

Dokumenty s vědeckou tematikou používají specifický styl narace, které často zahrnují přítomnost prezentéra (tzv. „host“) nebo různé typy animace. Díky těmto prostředkům vyprávění jsou filmaři schopni vysvětlovat složité vědecké fenomény. Vědecký dokument rovněž vyžaduje zvláštní přístup, co se týče vlastní filmové produkce, financování a rešerší problematiky, kterou dokument zkoumá. Účastníci se v rámci Campu zaměřují na vytvoření jedinečného příběhu, vizuálního stylu, filmových technik, témat, produkčních a distribučních strategií. Budou zkoumat i specifika mezinárodního filmového trhu, tematických televizních slotů, alternativních finančních zdrojů a distribučních platforem. Zároveň dostanou jedinečnou šanci rozšířit svou síť kontaktů z oblasti vědy i filmového průmyslu.

KONFERENCE 4SCIENCE

Academia Film Olomouc uvedla svůj první ročník KONFERENCE 4SCIENCE jejíž tématem byla „Reprezentace historie“. Tato dvou denní událost přivedla dohromady odborníky z filmového a televizního průmyslu spolu s předními vědci z rozličných oborů. Hosté debatovali o narativech tvořících naše představy o světě, vědeckých poznatcích, které mění náš pohled na minulost a potažmo i současnost, a inovativních přístupech filmového média, které tyto vědecké posuny zprostředkovává veřejnosti.

Účastníci se v rámci konference setkali s filmovými tvůrci, festivalovými dramaturgy, zástupci televizních programových sekcí, filmovými producenty a distributory. Ti se podělili o své znalosti a zkušenosti s projekty určenými nejen pro televizní stanice, ale i internetové platformy, jako je YouTube, VR a interaktivní média. KONFERENCE 4SCIENCE tak nabídla účast na inspirativních přednáškách, panelových diskuzí, lekcích založených na případových studiích či workshopech. 

Naší ambicí je navázat na úspěchy tohoto formátu v budoucích ročnících v živé podobě, otevřít nové dialogy a vytvořit tak mezinárodní platformu pro sdílení nápadů a navazování spolupráce.

mapa

AFO
Academia Film Olomouc

Umělecké centrum
Univerzity Palackého
Academia Film Olomouc
Univerzitní 225/3
779 00 Olomouc

afo@afo.cz
+420 585 633 802

26. 4. – 1. 5. 2022

57. mezinárodní festival populárně-vědeckých filmů

Filmy, přednášky, workshopy, hudba, hosté, fanoušci a hlavně VĚDA. Pracujeme na tom, aby další AFO bylo zase tím nejlepším festivalem v této galaxii! Než odhalíme téma dalšího ročníku, můžete chodit na promítání AFO Kina, sledovat naše sociální sítě i web. Postupně budeme dávkovat porce vědy, než přijde hlavní klimax - AFO57.

Copyright © AFO 2000-2022 | web rostanetek.cz | admin