Watch&Know

Vstupte do světa vědy!

Vytvořili jsme pro vás online platformu, kde po celý rok budou přibývat ty nejlepší světové dokumenty zaměřené na vědu a poznání. Od 27. dubna do 11. května se na ní odehraje také 56. ročník Academia Film Olomouc. Čeká vás téměř 100 filmů, které představí soutěžní výběr nejlepší současné dokumentární tvorby věnující se vědě. Navíc pro vás připravujeme přednášky a rozhovory s tvůrci filmů, vědci a vědkyněmi. Nepřijdete ani o hudební program. Těšit se můžete na sérii 8 online koncertů! Nezapomněli jsme ani na nejmladší fanoušky vědy, pro které máme filmový výběr AFO Junior nebo online workshopy.

 
 

A jak to celé funguje?

Při prvním vstupu na stránky se zdarma registrujete, čímž si vytvoříte přihlašovací údaje, které vám umožní se vždy vrátit a dívat se dál na již rozkoukané filmy nebo si vybrat nějaký další snímek. 

V menu pod záložkou Filmy najdete výčet všech aktuálně dostupných snímků ke zhlédnutí. Po jejich rozkliknutí si můžete přečíst anotace a najdete zde také bonusový obsah v podobě pozdravů a úvodů od tvůrců či trailery k filmu. Jakmile kliknete na tlačítko Půjčit, film se vám zdarma půjčí do vašeho seznamu k přehrání, ve kterém bude 4 dny a vy si jej během té doby můžete kdykoliv pustit. Kdybyste to nestihli, jednoduše si jej půjčíte znovu. Pod záložkou O festivalech si můžete projít kompletní výčet vítězných dokumentů i všech ostatních filmů, které se probojovaly do festivalových soutěží minulého ročníku AFO a ČZUFF.  

AFO pro školy

Náš portál je ideálním doplňkem také pro školy. Připravujeme zdarma výběr dokumentů pro doplnění školní výuky i s doprovodnými materiály. Film jako interaktivní médium dokáže skvěle předat často komplikované vědecké poznatky srozumitelnou a zábavnou formou. Zástupci škol a učitelé mohou pro více detailů a seznam dostupných filmů kontaktovat Elišku Charvátovou na eliska@afo.cz.