Watch&Know

Vstupte do světa vědy!

Vytvořili jsme pro vás online platformu, kde po celý rok budou přibývat ty nejlepší světové dokumenty  zaměřené na vědu a poznání. Každý měsíc budeme zpřístupňovat další snímky, které můžete sledovat zdarma na www.watchandknow.cz nebo také www.videtavedet.cz.

 
 
 

A jak to celé bude fungovat?

Při prvním vstupu na stránky se registrujete, čímž si vytvoříte přihlašovací údaje, které vám umožní se vždy vrátit a dívat se dál na již rozkoukané filmy nebo na něco úplně nového. K filmům jsme připravili také přednášky, rozhovory a úvody tvůrců. Ty byly streamovány živě a teď jsou nahrány na platformě, abyste je mohli sledovat v jakýkoliv čas.

V menu pod záložkou Filmy najdete výčet všech aktuálně dostupných snímků ke zhlédnutí. Po jejich rozkliknutí si můžete přečíst anotace a najdete zde také bonusový obsah v podobě pozdravů a úvodů od tvůrců či trailery k filmu. Jakmile kliknete na tlačítko Půjčit, film se vám zdarma půjčí do vašeho seznamu k přehrání, ve kterém bude 4 dny a vy si jej během té doby můžete kdykoliv pustit. Kdybyste to nestihli, jednoduše si jej půjčíte znovu. Pod záložkou O festivalech si můžete projít kompletní výčet vítězných dokumentů i  všech ostatních filmů, které se probojovaly do festivalových soutěží AFO55 a ČZUFF.  

AFO pro školy

Náš portál je ideálním doplňkem také pro školy. Připravujeme zdarma výběr dokumentů pro doplnění školní výuky i s doprovodnými materiály. Film jako interaktivní médium dokáže skvěle předat často komplikované vědecké poznatky srozumitelnou a zábavnou formou. Zástupci škol a učitelé mohou pro více detailů a seznam dostupných filmů kontaktovat Elišku Charvátovou na eliska@afo.cz.