Festivalová místa

FESTIVALOVÉ CENTRUM / Umělecké centrum UP (Konvikt) — Univerzitní 3

  • 1. PATRO

Akreditace, AFO Shop a knihkupectví
Atrium — Konvikt bistro & bar, přes den chill-out zóna, v noci party place
Kaple Božího Těla — kapacita 72 míst

  • 4. PATRO

Filmový sál — kapacita 70 míst
Divadelní sál — kapacita 100 míst
Guest Service + Press Room

  • PARKÁN

Geodom  — přes den chill-out zóna, večer epicentrum Music is Science

DALŠÍ FESTIVALOVÁ MÍSTA


Umělecké centrum Univerzity Palackého (Konvikt)

Umělecké centrum UP se poslední dubnový týden proměňuje v centrum festivalové – místo, kde se mohou diváci akreditovat, koupit si merch ve festivalovém obchodě nebo si dát pivko či něco veganského k snědku na baru s občerstvením v Atriu. Najdete tady také hlavní promítací a přednáškové sály festivalu AFO:

  • Filmový sál České televize , kapacita 70 míst (bezbariérové)
  • Divadelní sál, kapacita 100 míst (bariérové)
  • Kaple Božího Těla, kapacita 72 (bariérové)
  • Parkán (bariérové)

Kino Metropol

Bezbariérové
Kino Metropol je posledním klasickým kinem v Olomouci. Jedná se o profesionálně vybavené kino s možností pouštění filmů ve 3D. Kapacitně se pohybuje okolo 550 míst a jedná se o největší sál, který AFO během festivalu využívá. Tradičně se tady koná slavnostní zahájení festivalu v odpoledních hodinách prvního festivalového dne. Další dny se zde dopoledne pouštějí filmy pro střední školy z Olomouckého kraje.


Vlastivědné muzeum Olomouc

Bezbariérové
Ve Vlastivědném muzeu AFO využívá jeden z přednáškových sálů, který je během festivalu uzpůsoben rovněž pro promítání. Kapacitně se pohybuje okolo 150 míst. Často se zde odehrávají přednášky hostů AFO, ale také filmové projekce. Ve spolupráci s Vlastivědným muzeem AFO pořádá i další doprovodné akce během festivalového týdne. 


Central MUO

Bezbariérové (za hlavním vchodem do Muzea je plošina a pak už výtah)
Nová scéna Muzea umění Olomouc nabízí variabilní prostor s nejmodernějším technickým vybavením. Během AFO zde můžete navštívit projekce, přednášky, podcasty naživo i stand up. Pro vstup do sálu použijte boční vchod z ulice Denisova. 


Červený kostel VKOL

Bezbariérové
Červený kostel po rozsáhlé rekonstrukci plní funkci moderního kulturně-vzdělávacího centra.

Během festivalu zde najdete výstavu a kompletní VR program.


Pevnost poznání

Bezbariérové
Pevnost poznání je interaktivním muzeem vědy Univerzity Palackého, které se nachází v zachovalém areálu korunní pevnůstky. Během festivalu můžou návštěvníci probádat výstavy Pevnosti, ale také je čeká část doprovodného programu, který zahrnuje mimo jiné vědecko-popularizační programy, workshopy či další aktivity zejména pro nejmenší návštěvníky festivalu.


Cyrilometodějská teologická fakulta

bezbariérové – přes dvůr k výtahu
AFO se letos koná i na nejstarší fakultě Univerzity Palackého, která je na dohled od Konviktu. Na filmové projekce se můžete těšit v aule v 1. patře.


AFO SPOTY

AFO Spoty jsou naše vybrané partnerské podniky, ve kterých si můžete užít speciální festivalovou nabídku.

Pikola 

Bezbariérové
Kafe je základní pohon celého festivalu, a proto jsme se i letos spojili se šumperskou pražírnou kávy Pikola, která se stala i oficiální kávou festivalu. Stavte se do jejich espresso baru v centru Olomouce, kde na vás čeká občerstvení ve formě espressa nebo filtrované kávy!


Faency Fries

Bariérové
Hranolkárna Faency Fries si podmanila nejen Olomouc, ale i celé Česko. Takže pokud hledáte rychlý oběd nebo svačinu, hurá do Faency Fries!


Kafe Jak Lusk

Bariérové
Další naší srdcovkou je espresso bar Kafe Jak Lusk, kam si můžete mezi projekcemi skočit pro rychlou dávku kofeinové energie.


Bugr Burger

Bariérové
Věřte nám, že ty nejlepší burgery najdete v Bugr Burgeru. V jejich nabídce najdete burgery masové i rostlinné a všechny jsou zabaleny do skvělých domácích bulek.


Tomivo Gelato

Bezbariérové částečně
Zmrzlinárna Tomivo si zakládá na kvalitních surovinách a podle toho i chutná! Tak hurá na zmrzlinu a věřte nám, že nezůstanete jen u jednoho kopečku.


Bar Zahrada

Bariérové
Magická atmosféra, kvalitní drinky a pivo, milá obsluha, pohodová hudba. To vše je Bar Zahrada. Nejpohodovější bar pod širým nebem v centru Olomouce.


UPoint

Bezbariérové částečně
UPoint je informační centrum a obchod, který nabízí široký sortiment produktů spojených s Univerzitou Palackého. Je to také součást univerzitního života, kam si studenti přichází pro informace a dobrou kávu.


Café na cucky

Bezbariérové částečně
Prosluněná kavárna s výhledem na Dolní náměstí. Přijďte na výběrovou kávu, limonádu, snídani nebo brunch a večer klidně i něco ostřejšího!