Festivalová místa

FESTIVALOVÉ CENTRUM / Umělecké centrum UP (Konvikt) — Univerzitní 3

 • PŘÍZEMÍ
  Carolina — Akreditace
  Atrium — AFO Shop, Konvikt bistro & bar, přes den chill-out zóna, v noci party place
  Kaple Božího Těla — kapacita 72 míst
 • 3. PATRO
  Filmový sál — kapacita 60 míst
  Divadelní sál — kapacita 100 míst
  Guest Service + Press Room
 • NÁDVOŘÍ
  Parkán — chill-out zóna, občerstvení, support by Zaparkuj

DALŠÍ FESTIVALOVÁ MÍSTA

 

MAPA FESTIVALOVÝCH MÍST →   

 


I Umělecké centrum Univerzity Palackého (Konvikt)

Umělecké centrum UP se poslední dubnový týden proměňuje v centrum festivalové – místo, kde se mohou diváci akreditovat, koupit si merch ve festivalovém obchodě nebo si dát pivko či něco veganského k snědku na baru s občerstvením v Atriu. V Konviktu je rovněž kancelář a oficiální sídlo festivalu. Najdete tady také hlavní promítací a přednáškové sály festivalu AFO:

 • Filmový sál, kapacita 60 míst
 • Divadelní sál, kapacita 100 míst
 • Parkán, kapacita 300 míst

Filmový sál je technicky profesionálně vybavený projekční prostor, který umožňuje klasickou projekci z 35mm filmového pásu i digitálního projektoru. Divadelní sál je během festivalu uzpůsoben k promítání filmů i k přednáškám. Jedná se o podkrovní prostor zdobený klenbou z dřevěných trámů s elevací, kterou AFO využívá, aby zajistilo divákům pohodlí během sledování filmů či přednášek. Dalším místem, jenž se využívá zejména pro potřeby doprovodného programu, je Kaple Božího Těla. Pečlivě zrestaurovaný prostor Kaple začal od roku 2002 sloužit jako ojedinělý konferenční prostor Univerzity Palackého a zároveň jako unikátní přednáškové místo se skvělou atmosférou během festivalu AFO.

Zobrazit na mapě


I Kino Metropol

Kino Metropol je posledním klasickým kinem v Olomouci. Jedná se o profesionálně vybavené kino s možností pouštění filmů ve 3D. Kapacitně se pohybuje okolo 550 míst a jedná se o největší sál, který AFO během festivalu využívá. Tradičně se tady koná slavnostní zahájení festivalu v odpoledních hodinách prvního festivalového dne. Další dny se zde dopoledne pouštějí filmy pro střední školy z Olomouckého kraje. V neposlední řadě můžete v Kině Metropol zhlédnout soutěžní snímky i filmy z jednotlivých programových sekcí festivalu. Od podzimu roku 2017 se v Metropolu také odehrává tzv. AFO Kino – projekce vítězných snímků AFO a dalších populárně-vědeckých skvostů i z hollywoodské produkce jako jsou např. Arrival, Blade Runner 2049 nebo The Martian.

Zobrazit na mapě


I Vlastivědné muzeum Olomouc

Ve Vlastivědném muzeu AFO využívá jeden z přednáškových sálů, který je během festivalu uzpůsoben rovněž pro promítání. Kapacitně se pohybuje okolo 150 míst. Často se zde odehrávají přednášky hostů AFO, ale také filmové projekce. Ve spolupráci s Vlastivědným muzeem AFO pořádá i další doprovodné akce během festivalového týdne. 

Zobrazit na mapě

 

 

 


 

I Divadlo na cucky

Divadlo na cucky nabízí festivalovým návštěvníkům svůj sál s komorní atmosférou a možností osobnějšího kontaktu s festivalovými hosty. Divadlo na cucky se zároveň podílí na přípravě programu AFO junior pro děti a jejich rodiče, chystá především interaktivní workshopy, divadla či promítání filmů.

Zobrazit na mapě

 

 

 

 


I Pevnost poznání

Pevnost poznání je interaktivním muzeem vědy Univerzity Palackého, které se nachází v zachovalém areálu korunní pevnůstky. Během festivalu můžou návštěvníci probádat výstavy Pevnosti, ale také je čeká část doprovodného programu, který zahrnuje mimo jiné vědecko-popularizační programy, workshopy či další aktivity zejména pro nejmenší návštěvníky festivalu.

Zobrazit na mapě

 

 

 


I Cyrilometodějská teologická fakulta

AFO se letos koná i na nejstarší fakultě Univerzity Palackého, která je na dohled od Konviktu. Na filmové projekce se můžete těšit v aule v 1. patře.

Zobrazit na mapě

 

 

 

 


I Komunitní zahrada Za()hrada

V komunitní zahradě Za()hrada se odehraje panel Živá krajina a najdete ji v Pekární ulici za bránami areálu letního kina.

Zobrazit na mapě