Festivalová místa

FESTIVALOVÉ CENTRUM / Umělecké centrum UP (Konvikt) — Univerzitní 3

 • PŘÍZEMÍ
  Carolina — Akreditace
  Atrium — AFO Shop, Konvikt bistro & bar, přes den chill-out zóna, v noci party place
  Kaple Božího Těla — kapacita 72 míst
 • 3. PATRO
  Filmový sál — kapacita 60 míst
  Divadelní sál — kapacita 100 míst
  Guest Service + Press Room
 • PARKÁN
  Geodom — ON LEMON STAGE, přes den chill-out zóna, večer epicentrum Music is Science – kapacita 200 míst

DALŠÍ FESTIVALOVÁ MÍSTA

 

MAPA FESTIVALOVÝCH MÍST →   

 


I Umělecké centrum Univerzity Palackého (Konvikt)

Umělecké centrum UP se poslední dubnový týden proměňuje v centrum festivalové – místo, kde se mohou diváci akreditovat, koupit si merch ve festivalovém obchodě nebo si dát pivko či něco veganského k snědku na baru s občerstvením v Atriu. Najdete tady také hlavní promítací a přednáškové sály festivalu AFO:

 • Filmový sál, kapacita 60 míst
 • Divadelní sál, kapacita 100 míst
 • Parkán, kapacita 300 míst

Zobrazit na mapě


I Kino Metropol

Kino Metropol je posledním klasickým kinem v Olomouci. Jedná se o profesionálně vybavené kino s možností pouštění filmů ve 3D. Kapacitně se pohybuje okolo 550 míst a jedná se o největší sál, který AFO během festivalu využívá. Tradičně se tady koná slavnostní zahájení festivalu v odpoledních hodinách prvního festivalového dne. Další dny se zde dopoledne pouštějí filmy pro střední školy z Olomouckého kraje. V

Zobrazit na mapě


I Vlastivědné muzeum Olomouc

Ve Vlastivědném muzeu AFO využívá jeden z přednáškových sálů, který je během festivalu uzpůsoben rovněž pro promítání. Kapacitně se pohybuje okolo 150 míst. Často se zde odehrávají přednášky hostů AFO, ale také filmové projekce. Ve spolupráci s Vlastivědným muzeem AFO pořádá i další doprovodné akce během festivalového týdne. 

Zobrazit na mapě

 

 

 


 

I Divadlo na cucky

Divadlo na cucky nabízí festivalovým návštěvníkům svůj sál s komorní atmosférou a možností osobnějšího kontaktu s festivalovými hosty. Divadlo na cucky se zároveň podílí na přípravě programu AFO junior pro děti a jejich rodiče, chystá především interaktivní workshopy, divadla či promítání filmů.

Zobrazit na mapě

 

 

 

 


I Pevnost poznání

Pevnost poznání je interaktivním muzeem vědy Univerzity Palackého, které se nachází v zachovalém areálu korunní pevnůstky. Během festivalu můžou návštěvníci probádat výstavy Pevnosti, ale také je čeká část doprovodného programu, který zahrnuje mimo jiné vědecko-popularizační programy, workshopy či další aktivity zejména pro nejmenší návštěvníky festivalu.

Zobrazit na mapě

 

 

 


I Cyrilometodějská teologická fakulta

AFO se letos koná i na nejstarší fakultě Univerzity Palackého, která je na dohled od Konviktu. Na filmové projekce se můžete těšit v aule v 1. patře.

Zobrazit na mapě