Martin Jůza, Johana Burešová: Jak poslat křečka do vesmíru a dodržet u toho fyzikální zákony?

 • Český název:
  Martin Jůza, Johana Burešová: Jak poslat křečka do vesmíru a dodržet u toho fyzikální zákony?
 • Anglický název:
  Martin Jůza, Johana Burešová: How do you send a hamster into space and obey the laws of physics?
 • Ročník AFO:
  2022
 • Režie:
 • Rok výroby:
 • Délka:
  3600 sek.
 • Anotace česky:
  Ve studiu Krutart vyrábíme animované filmy a seriály pro děti. Kombinujeme zábavu se vzděláváním tak, abychom děti strhli příběhem a fakta předali v přirozené lince.
  Náš film 3 – 2 – 1 Start! do fulldome planetárií je o křečkovi, který se rozhodne, že vrátí ztroskotaného robota zpět na oběžnou dráhu. V našem workshopu vám ukážeme, jak jsme z předem vybraných fyzikální jevů stavěli dobrodružný příběh. Martin Jůza jako producent debutoval celovečerním dokumentem Švéd v žigulíku nominovaném na Českého lva. V Krutartu produkoval seriál Kosmix a film do fulldome planetárií 3 – 2 – 1 Start! Johana Burešová se v Krutartu věnovala produkci muzejních projektů pro Národní technické muzeum a Národní muzeum, v současné době se věnuje distribuci filmu pro planetária 3 – 2 – 1 Start!
 • Anotace anglicky:
  At Studio Krutart we produce animated films and series for children. We combine entertainment with education to engage children with the story and deliver the facts in a natural line.
  Our film 3 – 2 – 1 Start! to fulldome planetariums is about a hamster who decides to put a shipwrecked robot back into orbit. In our workshop, we show how we built an adventure story from pre-selected physical phenomena. Martin Jůza debuted as a producer with the feature documentary The Russian Job that was nominated for the Czech Lion. He produced the series Kosmix 1 and 2 and the film for fulldome planetariums 3 – 2 – 1 Start! Johana Burešová has been involved in the production of museum projects at Krutart including at the National Technical Museum and the National Museum. She is currently working on film distribution for planetariums 3 – 2 – 1 Start!