Mezinárodní soutěž

V Mezinárodní soutěži se mezi sebou utkají ty nejlepší populárně-vědecké dokumenty z celého světa. Filmy zde uváděné nevyčnívají pouze svým edukativním potenciálem, ale také výjimečnými formálními kvalitami, režijní invencí a kreativitou.
  1. Antarktida: Zamrzlý čas (Antarctica: The Frozen Time) – režie: Tuan Lam, Yves Simard, Německo, 86 min, 2021
  2. Apeiron (Àpeiron) – režie: Sandro Bocci, Itálie, 64 min, 2021
  3. Do hlubin ledu (Into the Ice) – režie: Lars Ostenfeld, Dánsko, 84 min, 2022
  4. Dočkat se věčnosti (Eternity At Last) – režie: Stephan Bergmann, Rakousko / Německo, 92 min, 2021
  5. Holgut (Holgut) – režie: Liesbeth De Ceulaer, Belgie, 93 min, 2021
  6. Houba mluví (The Mushroom Speaks) – režie: Marion Neumann, Švýcarsko, 90 min, 2021
  7. Hudba z nul a jedniček (The Computer Accent) – režie: Riel Roch-Decter, Sebastian Pardo, USA, 90 min, 2022
  8. Chyba v Matrixu (A Glitch in the Matrix) – režie: Rodney Ascher, USA, 108 min, 2021
  9. Jak se dělá vakcína (Vaccine – The Inside Story) – režie: Catherine Gale, Caleb Hellerman, Velká Británie, 92 min, 2021
  10. Jak zkrotit covid (Cracking COVID) – režie: Sonya Pemberton, Austrálie, 75 min, 2021
  11. Jak zničit mrak (How To Kill A Cloud) – režie: Tuija Halttunen, Finsko, 77 min, 2021
  12. Jezero na dně světa (The Lake at the Bottom of the World) – režie: Kathy Kasic, USA, 91 min, 2021
  13. Like a Virgin (Like a Virgin) – režie: Feriel Ben Mahmoud, Francie, 53 min, 2020
  14. O život navíc (Extra Life: A Short History of Living Longer – Vaccines) – režie: Duncan Singh, David Alvarado, Jason Sussberg, Alex Flaster, Molly Hermann, Tristan Quinn; Velká Británie, 57 min, 2021
  15. Oeconomia (Oeconomia) – režie: Carmen Losmann, Německo, 89 min, 2020
  16. Ohnivé koule: Návštěvníci z temných světů (Fireball: Visitors from Darker Worlds) – režie: Werner Herzog, Clive Oppenheimer; USA, 97 min, 2020
  17. Pád mayských králů (Fall of the Maya Kings) – režie: Leif Kaldor, Kanada, 52 min, 2022
  18. Paviáni – Taková hodně divoká rodinka (Baboons – A Really Wild Family) – režie: Oliver Goetzl, Německo, 53 min, 2021
  19. Pět kapitol o mozku (The Brain) – režie: Jean-Stéphane Bron, Francie, 103 min, 2020
  20. Pleistocénní park (Pleistocene Park) – režie: Luke Griswold-Tergis, USA, 101 min, 2022
  21. Porozumění (Fathom) – režie: Drew Xanthopoulos, USA, 86 min, 2021
  22. Praotec kyborg (Father of the Cyborgs) – režie: David Burke, Irsko, 76 min, 2021
  23. Ptáci Ameriky (Birds of America) – režie: Jacques Loeuille, Francie, 80 min, 2021
  24. Rosomáma: Drsňačka mezi rosomáky (Wolverine – One Tough Mother) – režie: Alexander Sletten, Rakousko, 50 min, 2021
  25. Sedavci (Sedentary) – režie: E. J. Rosen, USA, 30 min, 2021
  26. Továrna na ignoraci (Manufacturing Ignorance) – režie: Franck Cuveillier, Pascal Vasselin, Francie, 55 min, 2021
  27. Uhlík: neautorizovaný životopis (Carbon – An Unauthorised Biography) – režie: Daniella Ortega, Niobe Thompson, Austrálie, 86 min, 2021
  28. Všechno vidět, všude (All Light, Everywhere) – režie: Theo Anthony, USA, 105 min, 2021
  29. Vyhynout společně (Coextinction) – režie: Elena Jean, Gloria Pancrazi, Kanada, 93 min, 2021
  30. Zahrada tisíce včel (My Garden of a Thousand Bees) – režie: David Allen, Velká Británie, 53 min, 2o21

FILMY Z MEZINÁRODNÍ SOUTĚŽE V DENNÍM PROGRAMU ZDE