AFO55 bude na podzim! Zjistěte, co pro vás chystáme.

18. 5. 2020

Hlavním tématem AFO55 je adaptace. Stejně jako celé lidstvo i AFO se musí přizpůsobit. Nemusíte se bát, o svůj oblíbený festival nepřijdete, jen si na něj počkáte o něco déle. Asi jste si už všimli, že ctíme vědu, takže vás nepřekvapí, že při plánování podzimní podoby AFO jsme vše konzultovali s předními českými vědci, kteří nám dali lepší vhled na celou koronavirovou situaci. A jak jsme to tedy vymysleli?

Nebudeme si nic nalhávat, předpovědi na podzimní vývoj šíření viru nejsou příliš nakloněny festivalovému dění. Proto nechceme nechat nic náhodě a máme bojový plán pro každou situaci. Ne náhodou je hlavním tématem AFO55 adaptace!

Od 1. do 15. října vás čeká online AFO. Připravujeme pro vás interaktivní rozhraní, kde budete moci sledovat světové dokumentární hity, které by se jinak do české distribuce nikdy nedostaly, a nepřijdete ani o úvody, přednášky a rozhovory s našimi hosty.
Mezitím se můžeme potkat od 1. do 4. října v Olomouci, kde plánujeme AFO v podobě, jakou (téměř) znáte. Vzhledem k bezpečnosti všech zúčastněných bude festival realizován ve své skromnější podobě. Čeká vás několik promítacích sálů v Uměleckém centru Konvikt a Kině Metropol. Budeme se držet nařízení vlády týkající se kapacity a hudební a doprovodný program raději odložíme na lepší časy. Stejně jako loni se však můžete těšit na spolupráci AFO a Ekologické dny Olomouc. Již 30. ročník EDOse bude konat od 19.9. do 4.10.
Letošní novinkou je spolupráce s pražským festivalem Life Sciences. Proto se můžete těšit na pořádnou porci vědy také v Praze. Na pražskou verzi AFO55 můžete zavítat od 5. října do 8. října.

Těšíme se na vás, ať už to bude naživo nebo přes obrazovky!