Akademický týden v Olomouci obohatí AFO Kino s dokumentem Svět přemýšlení

9. 2. 2022

Chcete si zkrátit čekání na blížící se 57. ročník Academia Film Olomouc? Akademický týden v Olomouci pomůže, v jeho rámci je totiž na programu další AFO Kino. Ve čtvrtek 17. února se ve Filmovém sále na Konviktu můžete od 19:00 ponořit do Světa přemýšlení (World of Thinking, 2019).

Holandský dokument režisérské dvojice Thomas Blom a Misha Wessel byl součástí soutěžního programu 55. ročníku AFO a představuje oslavu vědeckého myšlení v tom nejlepším slova smyslu. Vypráví totiž o skutečné líhni těch největších mozků, které svými vědeckými objevy určovaly směřování celého lidstva. Institute for Advanced Studies v Princetonu byl alma mater například pro Alberta Einsteina nebo Roberta Oppenheimera. Svět přemýšlení na vzorku pěti vědců, kteří z něj vzešli, zkoumá kouzlo instituce, která odchovala přes dvacet držitelů Nobelovy ceny.

Čtvrtek 17. 2. 2022 v 19:00 ve Filmovém sále Uměleckého centra Univerzity Palackého, Univerzitní 3.
Přijďte se podívat, jak vypadá moderní populárně-vědecký dokument té nejvyšší jakosti. Na film se můžete naladit rozhovorem s režisérem a protagonistou filmu, který jsme realizovali v rámci online ročníku AFO v roce 2020.