MUSIC IS SCIENCE AFO56

27. 4. 2021

Koncerty a parties k našemu festivalu neodmyslitelně patří. Ani letos jsme na všechny nadšené posluchače a tanečníky nezanevřeli! Po adaptačním minifestivalu živé elektroniky čeká letošní virtuální návštěvníky našlapaná osmička zajímavých hudebních projektů. Naše oblíbená rovnice hudba = věda zkrátka platí i letos.

Večerní streamy vždy ukončí osmici vybraných festivalových dní. Hudební program se tentokrát neutábořil pouze v prostoru Kaple Božího těla, a tak se můžete těšit i na exteriér v samém centru Olomouce nebo exotickou stage uvnitř palmového skleníku.

A právě mezi subtropickou flórou doplní úterní zahajovací ceremoniál nezaměnitelný hlas české alternativní scény – Never Sol. Už ve čtvrtek se můžete těšit na hypnotický a experimentálně laděný live set pražského producenta, který si říká Høll. A pátek? Ten patří tanci, to se ví. Kdo jiný by se o to měl postarat, než dvojice Killiekrankie se svým zběsilým noise-popem?

Na AFO56 se po roční pauze vrací menší měrou i kytary! V letošním programu je zastupuje olomoucký postpunkový písničkář Vladimír B, kterému bude patřit večer svátku práce.

Hudba je skutečně věda, což v nejkrystaličtější podobě předvede ve druhé části festivalu brněnská performerka Nikol Štrobach se svým ambientním setem, kde tóny a další parametry zvuku samovolně generuje rostlina napojená na modulární syntezátor. Tanečnějším live setem pak naváže pražský Exhausted Modern a superskupina GTA Soundsystem, kterou tvoří trojice zvučných jmen Oliver Torr, Aid Kid a Lotus Wash.

Zakončení festivalu si vezme na starost dívčí energické trio viah, které si se svým electro-popem podmaní každičký kout legendární Kaple Božího těla. Bude se tančit, bude se zpívat, bude se poslouchat. Ani letos u toho nezapomeňte být s námi, ideálně z pohodlí (a bezpečí!) svých pokojíčků.

 

 

mapa

AFO
Academia Film Olomouc

Umělecké centrum
Univerzity Palackého
Academia Film Olomouc
Univerzitní 225/3
779 00 Olomouc

afo@afo.cz
+420 585 633 802

26. 4. – 1. 5. 2022

57. mezinárodní festival populárně-vědeckých filmů

Filmy, přednášky, workshopy, hudba, hosté, fanoušci a hlavně VĚDA. Pracujeme na tom, aby další AFO bylo zase tím nejlepším festivalem v této galaxii! Než odhalíme téma dalšího ročníku, můžete chodit na promítání AFO Kina, sledovat naše sociální sítě i web. Postupně budeme dávkovat porce vědy, než přijde hlavní klimax - AFO57.

Copyright © AFO 2000-2022 | web rostanetek.cz | admin