#MusicIsScience: Hudební smršť jakou vesmír neviděl. Další ročník hudebního programu AFO překonává již tak vysoko nastavenou laťku

9. 4. 2019

Už minulé ročníky AFO nabídly silné hudební line-upy a letošní ročník tuto úroveň posouvá ještě dál. Čeká vás 5 dní nabitých domácími i zahraničními interprety a hudebními projekty, které vás roztančí, rozesmutní i nakopnou energií. Za to ručí dramaturgický tým Swine Daily!

Bude toho opravdu hodně. Začneme tím, že máme nová festivalová místa. Kromě komorních koncertů mezi barokními andělíčky v Kapli Božího Těla vás čeká hudební stage v Geodomu na Parkánu Festivalového centra Konvikt a opravdu speciální bude sobotní after party v Krytu civilní obrany.

ÚTERÝ 23/4 A STŘEDA 24/4

Úterý začneme na vlně elektra. Slovenský label mappa přiveze speciální line-up experimentální elektroniky a doplní jej Jonáš Gruska, významná postava světové elektronické produkce, který je mimo jiné známý tvorbou vlastních hudebních nástrojů. Večer pak dotančíme s DJ’s rádia UP AIR. Showcase československých labelů bude pokračovat i ve středu pražským labelem Genot Centre, těšit se můžete na výběr jejich producentů. Na ně pak až do brzkého rána naváže Marie Pravda

 

ČTVRTEK 25/4

Čtvrtek nás nejprve zavede do Kaple Božího těla, kde svou atmosférickou show předvede producentka Awali. Po ní kapli rozezní severským folkem Nor Einar Selvik, který je známý z kapely Gorgoroth nebo pro hudební doprovod seriálu Vikingové. Stage na Parkánu bude zasvěcena kytarám, těšit se můžete na sludge metalové Möbius a post-hardcore kapelu Drom. Čtvrteční after-party se přesune do atria Konviktu, kde zahrají DJ Alyaz, DJ  Tuco a mladý slovenský producent Elýščítat. Tento večer je ve znamení i hudební spolupráce s Jazz Tibet Clubem, tam se představí polská experimentální jazzová kapela LOTTO.

 

 

PÁTEK 26/4

V pátek pak v kapli proběhne magií a mytologií inspirované koncerty v podání slovenských producentek a zpěvaček Kataríny Málikové a Leto s Monikou. Party v Geodom stage bude hostit kultovního slovenského rappera Čavalenkyho. Po něm se mixážního pultu ujme techno producentka NENE H z Berlína. Pokud jste spíše na jižanské latino, nenechte si ujít vystoupení Chico Sonido. Ovšem nečekejte salsa party, tenhle mexický producent roubuje hip hop s odkazem reggaetonu a vlivem pouliční kultury střední a jižní Ameriky. O afterpary se poté postarají Ninja Priest z uskupení BABYPOOL a Mashapes, která do Prahy přijela před léty z Kazachstánu a v současnosti je jedna z nejoblíběnějších DJek z progresivního tanečního klubového kolektivu Whiskas a Adrift.

 

 

SOBOTA 27/4

Sobotní večer se bude vyznačovat unikátním prostorem olomouckého Krytu civilní obrany, kde zahrajev Berlíně žijící Nina Pixel a po ní bude následovat DJka Vutru, kterou možná znáte z brněnských MEDICINE party. Mezinárodní sestava doplní  Yinna z dua A C I D W I T C H, jejichž temné techno zažilo AFO před dvěma lety. Atmosféru budapešťské klubové scény doplní DJka Nyxa. Závěrečný set připraví olomoucká Andrea Dare. Poté bude následovat afterparty v atriu, kde zahraje legenda z Ostravy Moskalus a Testosterina z modelingové agentury New Aliens.

 

VÝSTAVA MARIE TOMANOVÉ

Během pestrého doprovodného programu AFO máme tu čest poprvé v Česku uvítat i výstavu v New Yorku žijící fotografky Marie Tomanové s názvem Young American. Výstava pojednává o mladých Američanech, které spojuje jedno – krása a síla mladosti. Kdo je ve skutečnosti Američan? První sólová výstava Tomanové se dostala i mezi nejzásadnější fotografie roku 2018 podle magazínu Dazed. Výstava fotografií mladých Američanů bude ke shlédnutí během AFO v prostorách Konviktu, který je Festivalovým centrem.

VSTUP NA HUDEBNÍ PROGRAM AFO54

Vstup na hudební program celého festivalového týdne si koupíte v našem e-shopu i fyzicky na festivalu za jednorázovou platbu v hodnotě 390,- Kč. Pokud nestíháte celotýdenní hudební zážitek a chcete jen jeden vstup, můžete si svou vstupenku koupit na místě před či během koncertu. Jednodenní vstupné je za 150,- Kč.