Poslední možnost přihlásit se na Camp 4Science!

20. 2. 2023

Na AFO58 se budou odborníci a odbornice z filmového a televizního průmyslu potkávat spolu s předními vědci a vědkyněmi v rámci programu Industry 4Science. Tato programová sekce se systematicky zabývá nejen novými technologickými trendy, invencemi dokumentárního narativu nebo novinkami z oblasti nových médií, ale také rolí vědeckých popularizátorů a metodami, kterými komunikují vědecká témata. Film a televizní formáty jsou pro 4Science ideálním prostředkem ke vzdělávání a komunikaci vědy veřejnosti. 

Součástí industry programu je i workshop Camp 4Science pro tvůrce a tvůrkyně zaměřující se na popularizaci vědy skrze vědecký či faktuální dokument a další multimediální formy a projekty ve vývoji. Na tomto training a networking programu mohou vybraní účastníci a účastnice pod dohledem zkušených mentorů a mentorek konzultovat své projekty, pracovat na vytváření jedinečného příběhu a vizuálního stylu, poznají specifika mezinárodního trhu vědeckého filmu, financování a možnosti distribuce. Mimo načerpání cenných zkušeností je CAMP jedinečnou příležitostí získat důležité kontakty. Workshop vrcholí pitchingem projektů před zástupci a zástupkyněmi festivalů a produkčních společností a dalšími filmovými tvůrci a tvůrkyněmi.

STÁLE JE MOŽNOST SE NA CAMP PŘIHLÁSIT! Rozpracované projekty můžete hlásit do 28. února zde. Hledáme vědecká či faktuální audiovizuální díla ve vývoji (seriály, filmy i interaktivní projekty jako videohry a VR). Letošní CAMP je obzvlášť speciální díky podpoře společnosti Sandbox Films, kdy nejlepší projekt získá ocenění 25 tisíc amerických dolarů, které pomůže s jeho dalším vývojem. Program probíhá v angličtině. 

“We found Camp4Science not only very helpful for improving our project but also enjoyed the warm and personal atmosphere that characterized the meetings and lectures, even though they were online. The expertise we could profit from in the one-on-one meetings gave us a fresh perspective on our project, which helped us think more creatively about the film. The same goes for the lectures, with the addition of an atmosphere of mutual support and an extraordinary view into the creative process of other filmmakers. We also liked the concept of the gather platform but found the brightness of the background colors a little overwhelming. Thank you for giving us the opportunity to participate in Camp4Science again!”

Michaela Kirst (The Butterfly Murders), participantka Camp4Science 2021