Přihlaste svůj film do festivalové soutěže!

2. 11. 2022

Součástí festivalu AFO je každoročně i filmová soutěž. Z tisíců přihlášených snímků naši dramaturgové a dramaturgyně vybírají ty nejlepší, které se probojují na festivalová plátna a před zraky diváků. Vítěz Mezinárodní soutěže navíc získá finanční odměnu 5 000 dolarů, vítěz Grand Prize 10 000 dolarů (ve spolupráci se sesterským festivalem Prague Science Film Fest).

 

AFO právě vyhlašuje přihlašování do festivalové soutěže pro 58. ročník. Přihlásit se může jakýkoliv populárně-vědecký dokumentární film dokončený v po 1. lednu 2021 a před 1. únorem 2023.

Termín uzávěrky přihlášek je stanoven na 1. prosinec 2022. V rámci soutěžního festivalového výběru tvůrcům a producentům nestavíme žádné zdi a hranice při volbě žánru nebo tématu, audiovizuální formy a obsahu. Velká filmová plátna během AFO pravidelně patří jak celovečerním faktuálním snímkům s humanitní, sociální či přírodovědnou tematikou, tak televizní tvorbě, krátkometrážním online dokumentům nebo velkorysým produkcím zachycujícím živelnost divoké přírody.

Populárně-vědecký film obecně podle nás představuje výsledky systematického pozorování a zkoumání světa v nás a kolem nás. Za populárně-vědecké považujeme i ty filmy, které se soustřeďují na vědce a vědkyně jakožto profesionály nebo osobnosti. Stejně tak v centru zájmu snímku může stát věda samotná coby instituce a pevná součást naší společnosti, včetně jejích etických hranic, metod a postupů.

Soutěž má tři kategorie:

  • Nejlepší mezinárodní populárně-vědecký dokumentární film
  • Nejlepší česko-slovenský populárně-vědecký dokumentární film
  • Nejlepší krátký populárně-vědecký film

Festival AFO je v Olomouci pořádán již od roku 1966 a proměnil se z ryze české záležitosti na jeden z  nejvýznamnějších festivalů vědeckého filmu na světě. Staňte se svědky jedinečné atmosféry festivalu, kde je poznání a fascinace hnacím motorem jak pro diváky, tak pro vědce a filmaře. Přihlásit svůj snímek můžete přes Filmfreeway, kde se dozvíte i další důležité informace.

PŘIHLÁSIT FILM