Programové tipy #3: AFO je v půlce! Co na publikum čeká?

25. 4. 2024

Člověk se ani nenaděje a nestihne rozkoukat a AFO už je najednou ve své polovině. A jelikož program nezpomaluje (spíše naopak), jsou tu opět programové tipy, aby publiku ulehčily rozhodování, čemu dát přednost. Co je na čtvrtečním programovém menu?

V Central MUO od 14:00 se představí Barbora Kaplánková a Klára Feikusová s přednáškou Putování s audiovizuálními dinosaury. Dinosauři fascinují publikum dlouhé dekády a v popkultuře jde stále o mimořádně vděčné a neustále se vracející téma. Co z dinosaurů činí tak vděčný subjekt filmů i seriálů a co to vypovídá o publiku samotném? Divadelní sál nabídne v 15:00 další z řady letošních živých podcastů, konkrétně DOK.REVUE: Jak se píše o dokumentu?. Debata nabitá renomovanými mluvčími spjatými s publikováním o audiovizi bude rozebírat mediální pokrytí dokumentárního formátu v českém kontextu i distribuční strategie s dokumenty spojenými.

DOK.REVUE: Jak se píše o dokumentu?

Další přednáška čeká na publikum v Metropolu od 16:00. Komik a spisovatel Dan Schreiber nás obeznámí s tím, Jak je důležité být trochu praštěný. Genialita s sebou často nesse take špetku šílenství a zde se dozvíme, proč právě tato praštěnost má potenciál pohánět svět kupředu. Filmový sál nabídne od 18:30 fascinující dvojblok filmů z Česko-slovenské soutěže. Na analog natočený snímek 3 MWh vypráví o nerůstu a těžkých rozhodnutích, která s sebou nese. Bzukot Země vychází z vděčného tématu – pokud bychom poslali do vesmíru další zlatou desku s informacemi o naší planetě a civilizaci, co by na ní mělo být zachyceno? A existuje vůbec šance, že se na tom nesourodá skupina lidí dohodne?

A ve Filmovém sále je možné rovnou zůstat, tentokrát na snímek z Mezinárodní soutěže. Ve 21:00 dez začíná film Neutrino: Poetická elementární částice přináší exkurzi do japonské vesnice, kde vedle sebe žijí vědci a místní věřící obyvatelé. Obě nesourodé skupiny se odlišným způsobem snaží spatřit částici neutrino. Jak blízko k sobě reálně mají věda a náboženství?

No a pak je tu opět hudební program v Geodomu. Ať už je nálada na trochu elektroniky s projektem Oblaka nebo pražské DJky jménem Tasya, či roztančené sety interpretů Feenicks a xinchào, tahle party začínající ve 20:00 a pokračující do nočních hodin bude stát za to!