Programové tipy #3: Jsme v polovině festivalu, ale náš program zdaleka nekončí.

27. 4. 2023

Říká se, že třetí den je kritický, ale o našem festivalu to rozhodně neplatí. Program je v plném proudu a my vám přinášíme další tipy, které vám můžou pomoct, pokud se nemůžete rozhodnout, co si z bohatého programu vybrat. Vydejte se s námi na procházky přírodou, nebo prostě jen usedněte do sálů a užijte si filmy i zajímavé přednášky. Těšit se můžete i na stand-up!

Pokud se po úterním a středečním maratonu potřebujete trochu provětrat, vyražte na jednu z našich procházek. Mokřady jsou domovem zvířat a rostlin, které by útočiště jinde hledaly jen těžko. Ornitoložka Kateřina Ševčíková vás provede krajinou mokřadních ptáků a přiblíží realitu stavu české biodiverzity. Ptáci olomouckých mokřadů začínají v 8:30. 

Jak si naši předci představovali budoucnost v roce 2000? S jakými problémy jsme se podle nich měli dnes potýkat? Tyto otázky si klade přednáška Futurologie a prognostika v české televiziJakubem Hoškem a Jakubem Adamusem. Přednášku najdete ve Filmovém sále České televize v 16:00. 

Ani dnes nechybí tip z programové sekce Sound is Science, tentokrát se vydáme až ke kořenům elektronické hudby a několika často opomíjeným vizionářkám, které svými technologickými experimenty odstartovaly hudební revoluci. Sestry s tranzistory odkrývají archivní záběry skladatelek při práci se zvukem. Nejde pouze o zmapování vývoje žánru, ale také o postavení žen v hudebním odvětví a společnosti jako takové. Film promítáme v Aule CMTF v 17:30 s úvodem našich vzácných hostek, hudebnic, Marie Čtveráčkové (Mary C) a Sary Pinheiro.

Kdo se bojí 52 genderů? AFO rozhodně ne! Feministický stand-up Lucie Jarkovské o identitě, kulturních válkách i dezinformacích si můžete poslechnout v Kapli Božího Těla od 17:30. 

A posledním tipem pro čtvrtek je snímek Strážci času, který se promítá v Kině Metropol ve 21:00. ČAS. Měříme ho, nosíme v kapse nebo na zápěstí v podobě produktů detailní a jemné práce hodinářů. 

 

První půlka festivalu je za námi, tempo ale rozhodně nepolevuje!