Rozmanitost forem i témat na letošním Camp 4Science

7. 12. 2020

Nedílnou součástí každoročního programu AFO je také industry sekce 4Science. Ta letos přichází v netradičním prosincovém termínu a je připravena na 7 populárqněvědeckých projektů ve vývoji! Co si pod industry programem vlastně představit? A k čemu je to vůbec dobré? To vám objasníme v dnešním článku.

Industry program 4Science je o setkávání lidí z oboru, networkingu vědců, filmařů, producentů, distributorů a dalších odborníků
a odbornic. AFO tradicí se stala konference, která do Olomouce přivádí zajímavé hosty a hostky, kteří představují nejrůznější témata a trendy v oboru. Druhou důležitou akcí industry je Camp 4Science.

7 projektů, které možná už brzy uvidíte na AFO

Camp 4Science je několikadenní workshop, kde tvůrci pod vedením mentorů pracují na svých nových projektech. Letošní edice se posunula z jara na prosinec a bere na sebe online podobu. Účastnit se jí bude 7 projektů z celého světa – a to doslova – účastníci se připojí z Kanady, Chile nebo Nizozemska.

Camp 4Science je určitě zásadní součástí industry programu. Dostat feedback od těch nejlepších v oboru, vylepšit svůj dokument, hru či VR, získat nové kontakty – to není něco, co by se nabízelo každý den. Účast na Campu je navíc zdarma. Víme, že obor popularizace vědy není tím nejbohatším ve filmovém průmyslu a chceme filmaře reálně podpořit. říká o Campu vedoucí industry Ivana Formanová. 

 

 

Popularizace vědy jde s dobou, dokumentární film tak přestává být tou hlavní formou, jak vědu komunikovat. Letos se do výběru dostaly také VR projekty či dokusérie. Loni se představily a interaktivní videohry. Různorodá jsou i témata, kterým se budoucí filmy, série a virtuální reality věnují. Dostávají se k názorovému střetu kultur při obnově amazonského pralesa, prozkoumávají význam prachu jako jednoho z hybatelů klimatické změny při rozšiřování pouští nebo zavítají do světa psilocybinu, psychedelické látky která se objevuje v lysohlávkách. Tak se těšme, až se s námi tvůrci podělí o hotová díla!