Věda skrz filmovou optiku – přihlaste svůj film do festivalové soutěže!

Součástí festivalu AFO je každoročně i filmová soutěž. Z tisíců přihlášených snímků naši dramaturgové a dramaturgyně vybírají ty nejlepší, které se probojují na festivalová plátna a před zraky diváků. Vítěz světové soutěže si navíc odnese i částku 2000.

Academia Film Olomouc právě vyhlašuje přihlašování do festivalové soutěže pro 54. ročník. Přihlásit se může jakýkoliv populárně-vědecký dokumentární film dokončený v roce 2017 a 2018. Prodloužený termín uzávěrky přihlášek je stanoven na 31. ledna 2019V rámci soutěžního festivalového výběru tvůrcům a producentům nestavíme žádné zdi a hranice při volbě žánru nebo tématu, audiovizuální formy a obsahu. Velká filmová plátna během AFO pravidelně patří jak celovečerním faktuálním snímkům s humanitní, sociální či přírodovědnou tematikou, tak televizní tvorbě, krátkometrážním online dokumentům nebo velkorysým produkcím zachycujícím živelnost divoké přírody.

Populárně-vědecký film obecně podle nás představuje výsledky systematického pozorování a zkoumání světa v nás a kolem nás. Za populárně-vědecké považujeme i ty filmy, které se soustřeďují na vědce a vědkyně jakožto profesionály nebo osobnosti. Stejně tak v centru zájmu snímku může stát věda samotná coby instituce a pevná součást naší společnosti, včetně jejích etických hranic, metod a postupů.

Soutěž má tři kategorie:

  • Nejlepší mezinárodní populárně-vědecký dokumentární film
  • Nejlepší česko-slovenský populárně-vědecký dokumentární film
  • Nejlepší krátký populárně-vědecký film

Festival AFO je v Olomouci pořádán již od roku 1966 a proměnil se z ryze české záležitosti v důležitou evropskou událost na poli vědeckých dokumentů. Filmy, které postoupí do soutěže, tak dostanou šanci zaujmout tisíce diváků během festivalového týdne. Vítěz mezinárodní soutěže si kromě ceny odnese také výhru 2000Přihlásit svůj snímek můžete přes Filmfreeway, kde se dozvíte i další důležité informace.

PŘIHLÁSIT FILM