Vybrané projekty 2022

Camp 4Science se v roce 2022 zúčastní následujících 7 projektů ze všech koutů světa.

 

AMOOSED!

Česká republika – vědecký dokumentární film; režie: Hana Nováková; produkce: Kateřina Traburová

Logline: Šest neuvěřitelných setkání losa a člověka v dokumentární odysee o změně citlivosti člověka vůči přírodě během nedávného šestého masového vymírání druhů.

BRIGHT MOMENT

Česká republika – VR projekt; režie: Ondřej Moravec; produkce: Hana Blaha Šilarová

Logline: Jak harmonizovat vnitřní krajinu mysli křikem nebo šepotem? Vstupte do světa virtuální reality a pozvedněte svůj vlastní well-being.

DEEP SEA TAXONOMY DOCUMENTARY (pracovní název)

Velká Británie – vědecký dokumentární film; režie: Eleanor Mortimer; produkce: Jacob Thomas

Logline: Mořské hlubiny představují poslední hranici lidských objevů, poslední divočinu na Zemi. Film sleduje složitý proces objevování hlubokomořských druhů, při kterém biologové skládají dohromady neznámé ekosystémy největšího biomu na planetě.

GIVE, LOVE, CREATE

Maďarsko – vědecký dokumentární film; režie: Márton Vízkelety, Zoltán Moll; prod. Julianna Ugrin

Logline: Náš příběh má potenciálního nositele Nobelovy ceny, příběh biotechnologického start-upu v hodnotě miliardy dolarů a těžce získanou důvěru postavy větší než život – Gyuly Dékányho. Diváky zavedeme do labyrintu jeho velké vědecké mysli.

HUMBOLDT USA

USA – vědecký dokumentární film; režie: Georg Anthony Svatek; produkce: Elijah Stevens

Logline: Přemístění ovcí tlustorohých vrtulníkem, zachycení prastarých sekvojí ve virtuální realitě, TikToks o organizování portorické komunity. Ekologické boje na třech místech pojmenovaných po přírodovědci 19. století Alexandru von Humboldtovi vyvolávají otázku: co to znamená být dnes ekologem?

THE QUEENDOM

Mexiko – vědecký dokumentární film; režie: Otilia Portillo Padua; produkce: Paula Arroio Sandoval

Logline: V hlubokých mexických lesích spolupracují tři domorodé ženy – všechny vědkyně – s houbami na ochraně své země a kultury. Snímek Queendom kombinuje dokumentární film a sci-fi a popisuje jejich epické cesty.

WE HAVE NO WORDS

Velká Británie – vědecký dokumentární film; režie: Rosa Prosser; produkce: Dominika Baerova

Logline: Od „Ztracených slov“ na ostrovech Lewis a Harris až po „Čáry“ světla na ostrově Uist, kniha We Have No Words zkoumá umělecké reakce na úpadek gaelštiny. V době, kdy se druhy a kultury mění a mizí nebývalým tempem, se ochrana ohrožených jazyků stává něčím víc než jen slovy – jde o ochranu celého způsobu života.