Záplava mezinárodních, česko-slovenských i krátkometrážních vědeckých dokumentů – Soutěžní program AFO je kompletní!

18. 2. 2020

Jedna z tradičně nejatraktivnějších odnoží Academia Film Olomouc konečně zná svou podobu pro 55. ročník festivalu! Jako každým rokem budou mít diváci i letos možnost volit ty nejlepší nové populárně-vědecké dokumenty ze tří kategorií.

Máme zde dokumenty z celého světa v Mezinárodní soutěži, domácí příspěvky k popularizaci vědy v podobě Česko-slovenské soutěže a v neposlední řadě i Soutěž krátkých filmů, ve které se často objeví nenápadné, ale o to silnější překvapení.

Výběr je i letos vskutku pestrý a široký. Více o konkrétních filmech a potenciálních highlightech letoška se budete dozvídat více s blížícím se festivalem, již teď vám ale můžeme sdělit, že všechny soutěže dohromady čítají 70 filmů! Jejich seznam a podobu jednotlivých soutěžních sekcí najdete níže. Poděkujme tedy skvělému dramaturgickému týmu, který se jako každoročně na několik měsíců ponořil do vod současného populárně-vědeckého filmu a vybral pro vás to nejlepší, co je v tomto odvětví aktuálně k dispozici. Přijďte se o tom mezi 28. dubnem a 3. květnem přesvědčit sami a využijte příležitost ocenit snímek, který se vám líbil nejvíce. Cena diváků AFO je totiž opět jen a pouze ve vašich rukou!