AFO Junior přináší popularizaci vědy i pro ty nejmenší

28. 4. 2022

Festival Academia Film Olomouc si klade za cíl popularizovat vědu a šířit osvětu o nejpalčivějších a nejdůležitějších vědeckých otázkách dneška. Činí tak skrze velké množství filmů, debat s vědci, filmaři i odborníky, ale mimo jiné také skrze dětský program AFO Junior. Ten je zaměřen na komunikaci vědy dětem. Co mohou ratolesti zažít během letošního ročníku?

Je toho obrovské množství! Samozřejmě nelze nevypíchnout špičkový filmový program sestavený přesně tak, aby si projekce užily jak děti, tak jejich rodiče. Zmínit je třeba pásmo nazvané Pohádkový svět FAMU. V rámci pásma bude k vidění 7 krátkých filmů včetně oceňovaného animáku Pouštět draka.

Nenechte si ujít v Divadle na cucky od 10:00. V Pevnosti poznání bude hned několik bloků animovaného seriálu Kosmix, který sleduje „neobyčejně zvědavého“ robota na jeho cestách za poznáním. A na tomtéž festivalovém místě bude v sobotu i v neděli k vidění seriál Amálie Kovářové Zvěd. Ten popularizuje skrze průzkumníka Vojtu a jeho fenku Maggie. Protagonista bude zároveň i osobně účasten projekce. Zacíleno na děti a zábavné podání vědeckého bádání!

Nejen filmy je ovšem živ dětský divák. Proto máme v programu například Upcyklační dílnu s Greenpeace. Tam si děti budou moct vyzkoušet vyrobit si ze zdánlivě odpadního materiálu zbrusu nové věci a vyvarovat se plýtvání.

Pevnost poznání je obecně základnou programu AFO Junior, od pátku do neděle je tam připraven komplexní program plný lákavého vyžití. Od 10:00 do 17:00 bude Pevnost otevřena zábavě všeho druhu. Je libo Dabingovou dílnu s Českou televizí? Stavění města budoucnosti s kostičkami LEGA? Nebo koukání na svět optikou termokamery? Vše tady najdete, nic není nemožné.

Takové je letošní AFO Junior. Pestré, zábavné a připravené uvítat jak děti, tak dospělé.