AFOKINO REZERVACE

19. 9. 2022

Milé zaměstnankyně, milí zaměstnanci,

rádi bychom vás pozvali na první letošní AFOKINO, které pořádá festival Academia Film Olomouc ve spolupráci s Kinem Metropol.

Letošní sezónu zahájíme neuvěřitelným, ale skutečným příběhem o lásce dvou vulkanologů k sopkám i k sobě navzájem, snímkem Erupce lásky. Dechberoucí archivní záběry a fotografie Katii a Maurice Krafftových jsou doplněny o našlapaný soundtrack a emotivní voiceover Mirandy July. Na projekci se můžete těšit už v pondělí 26. 9. v 19:00 v Kině Metropol, po projekci bude následovat afterparty v Bistro & Bar Konvikt.

Erupce lásky

Po celé dvě dekády se vulkanologové Katia a Maurice Krafftovi nechali svádět krásou a nebezpečím bublajících vulkánů a při své cestě za poznáním zachránili desítky tisíc životů. Jejich neuvěřitelný příběh a autentické záběry sopek pořízené z dechberoucí blízkosti na 16mm film ožily v kreativním zpracování režisérky Sary Dosy. Hit ze Sundance, připomínající estetiku Wese Andersona, je nejen o vybuchujících sopkách, ale i o dynamice unikátního vztahu dvou svérázných vědců. Produkci obstarali naši spřátelení producenti Sandbox Films. Profil filmu →

Pro zaměstnance Univerzity Palackého je promítání filmu ZDARMA, vzhledem k omezené kapacitě vás však poprosíme, abyste v případě zájmu co nejdříve vyplnili krátký rezervační formulář, který najdete níže na této stránce.

Těšíme se na viděnou v kině!

<