AFOKINO REZERVACE

14. 8. 2023

Milé zaměstnankyně, milí zaměstnanci,

zveme vás na zářijové AFOKINO, které se uskuteční v rámci Absolventského dne Univerzity Palackého a Dnů evropského dědictví, ve spolupráci s Kinem Metropol.

Projekce divácky úspěšného filmu Jeseníky – království horské divočiny proběhne v sobotu 9. září v 17:30 v kině Metropol.
 
Součástí večera bude diskuze s režisérem filmu Mariánem Polákem a RNDr. Miroslavem Zeidlerem, Ph.D. z Katedry ekologie a životního prostředí. Moderace se ujme programový vedoucí AFO Ondřej Kazík.
 
JESENÍKY – KRÁLOVSTVÍ HORSKÉ DIVOČINY (režie: Marián Polák, 51 min., 2022, Česká republika)
Přežití v divočině není vůbec jednoduché. Unikátní flora i fauna Jeseníků se však dokonale dokázaly přizpůsobit drsným podmínkám. Dokument o jesenické horské přírodě vznikal čtyři roky.
Jeseníky nejsou jen hory a lesy, ale rozmanitá oblast, v níž se nachází vodní toky, skály, pásmo boje, (sub)alpinské bezlesí, Velká kotlina, louky či rašeliniště. Pomocí miniaturní kamery tvůrci nahlížejí i do tajuplných míst, kam se běžný turista nedostane, a zachycují koloběh tamního života.
 

 
Pro zaměstnance Univerzity Palackého je promítání filmu ZDARMA, vzhledem k omezené kapacitě vás však poprosíme, abyste v případě zájmu co nejdříve vyplnili krátký rezervační formulář, který najdete níže na této stránce (nejpozději do pátku 8. 9.). Po jeho vyplnění budete automaticky zapsáni na náš seznam hostů a nemusíte rezervovat ani vyzvedávat vstupenky, stačí se pouze nahlásit u vstupu do sálu.
 
Těšíme se na viděnou v kině!