Lenka Hámošová

Zahraniční hosté a hostky

Umělkyně, designérka a výzkumnice se pohybující se v prolínajících se světech umělé inteligence a kreativity.

Lenka Hámošová zpochybňuje hranice společné tvorby člověka a umělé inteligence, zkoumá kreativní potenciál generativní umělé inteligence a zkoumá budoucí důsledky syntetických médií generovaných umělou inteligencí pro naši kreativní krajinu.

Díky více než desetiletým zkušenostem s grafickým designem a uměleckým vedením, spojeným s hlubokým ponorem do kreativní AI po dobu více než pěti let, umožňuje klientům využívat generativní nástroje AI pro přizpůsobené vizuální strategie a produkty. Její poradenské služby zahrnují integraci AI do kreativních procesů a sledování trendů v oblasti AI v kreativním sektoru. Také navrhuje a vede workshopy, které podněcují inovace v kreativních týmech.

Jako proaktivní budovatel komunity  iniciovala kreativní AI meetupy v Praze a spoluzaložila kolektiv Uroboros a jeho doprovodný festival. Její akademická cesta zahrnuje doktorát na pražské FAMU, kde se zabývá výzkumem kolektivní spolutvorby mezi lidmi a AI a inovativními participativními metodami v oblasti mediální syntézy s využitím AI. Tento výzkum doplňuje její magisterský obor Design na Sandberg Institute v Amsterdamu a bakalářský obor Vizuální komunikace na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě.