Ohrada u olomouckého Muzea umění se plní nadějí

Na rychle se blížící termín zahájení AFO poutá také tzv. ohrada (proluka vedle Muzea umění Olomouc), která se na začátku měsíce zahalila do letošního černého vizuálu s velkým nápisem HOPELESS (česky beznaděj). Během celého měsíce budou na temném podkladu postupně přibývat velké žluté hojivé náplasti s různými hesly. Zajímavostí je, že náplasti lepí nejrůznější osobnosti spojené s olomouckým životem i samotným festivalem a v průběhu jeho konání přiloží ruku k dílu i festivaloví hosté.

„Hlavním tématem letošního ročníku je naděje. Ta naše se upíná k silnému nástroji, díky kterému můžeme efektivně jednat, rozhodovat se, čelit strachu i jakékoli krizi. Upíná se k vědě a poznání. I proto jsme se rozhodli temný základ ohrady postupně přelepit hesly, která v nás naději vzbuzují, ať už se jedná o citáty světových vědců nebo základní principy,“ přiblížila koncept ohrady ředitelka festivalu Eva Navrátilová.

Díky malým happeningům, které se teď u proluky vedle Muzea umění Olomouc odehrávají skoro každý den, se bude ohrada po celý měsíc organicky vyvíjet a na konci festivalu se má stát symbolickou nadějepnou galerií, na jejímž vytvoření se podílely desítky lidí.