Programové tipy #4: AFO vstupuje do druhé půlky, co nevynechat?

29. 4. 2022

Čas na festivalech plyne jinak než kdekoliv jinde. Fakt, že letošní Academia Film Olomouc vstupuje do své druhé poloviny, budiž důkazem. Buďte si ale jistí, že závěrečné tři dny jsou stejně nacpané jedinečným programem jako ty první. Důkazem místo slibů budiž páteční program. Čím si udělat radost před víkendem?

Stylovým začátkem dne bude programový blok ze sekce Talent ve vědě. V Divadelním sále od 10:00 začne panel s názvem Talent management v české vědě – Umíme nepřicházet o to nejlepší?, který si klade otázku, zda česká věda umí dostatečně udržovat a kultivovat své talenty. Ve 13:30 pak můžete v Divadelním sále navázat projekcí půvabně nazvaného filmu Rosomáma: Drsňačka mezi rosomáky. Wild-life z Mezinárodní soutěže je takovou případovou studií, která na příkladu „rosomámy“ Freyi poskytuje náhled na život těchto živočichů.

Pátek je rovněž první den zasvěcený Konferenci 4Science. Ta je nabitá skvělými přednáškami, které budou celý den probíhat v Kapli Božího Těla. Jednu z nich vede praotec virtuální reality Walter Greenleaf. Jeho vstup nazvaný Technologie virtuální reality, strojové učení, biosenzorická konvergence k transformaci zdravotnictví představí budoucnost VR a AR technologie v oblasti péče o lidské zdraví a well-being. Buďte u toho v 15:30. Hned poté pak bez problémů stihnete ojedinělou dokumentární sci-fi Houba mluví. Nesmírně inovativní film je založený na konceptu houbího voice-overu, který divákům vysvětluje komplexitu těchto organismů. Pronikněte tedy v Aule CMTF do života hub od 17:30, nic podobného na AFO ani jinde zaručeně neuvidíte.

A aby těch hub nebylo málo, svůj filmový program pro pátek můžete uzavřít ve Vlastivědném muzeu ve 20:30 s filmem ze sekce Na zdraví Sestoupené shůry: příběh o houbách a meditaci. Příběh o experimentech s meditací spojenou s halucinogeny jistě mnoha divákům otevře nové perspektivy ohledně práce s jejich psychikou. A projekci navíc svou přítomností obohatí i režisérka Maartje Nevejan. A protože nejen filmy tvoří zábavu na festivalech, přijďte po záplavě filmů ve 22:00 na DJ set Teresi do Atria. Music is Science a na tomto příkladu to jistě sami poznáte.

KOMPLETNÍ ZÍTŘEJŠÍ PROGRAM ZDE