Programové tipy #5: Víkend s AFO programem

29. 4. 2022

Ať je to jakkoliv smutné, další ročník Academia Film Olomouc se pomalu blíží do finále. O to větší důvod k tomu si pořádně užít víkendový program, který nabízí skutečně mnoho audiovizuální i jiné krmě. Naplánujte si předposlední den festivalu i s pomocí již tradičních programových tipů!

Na start jen stěží může posloužit něco jiného než dokument Můj vnitřní kód. Dánska režisérka Pernille Rose Grønkjær má na AFO mini-retrospektivu, tohle je třetí z jejích filmů, které na festivalu uvádíme. A samotná Pernille na projekci ve Vlastivědném muzeu nemůže chybět! Buďte tam od 11:00 s ní. Pokud pak budete chtít potěšit cinefila v sobě nějakou absolutní klasikou, není lepší volby než jeden ze stěžejních filmů Wernera Herzoga. Ano, na letošním AFO si opravdu můžete zajít na legendární Fitzcarraldo! Dvou a půl hodinová studie posedlosti a zarputilosti s jedinečným Klausem Kinským bude k vidění ve Filmovém sále od 13:30.

S trochou štěstí pak stihnete přeběhnout na 16:00 do auly CMTF na skvostný dokument Všechno vidět, všude. Komplexní dokumentární esej, která vyhrála na Sundance, si můžete doplnit také o přednášku jejich tvůrců, která projekci předchází. Režisér Theo Anthony a producent Riel Roch-Decter ji budou mít na Konferenci 4Science od 13:30, takže pokud si odpustíte Herzoga, můžete si udělat celé odpoledne na tento projekt.

Předposlední den festivalu je pak tradičně okořeněn Slavnostním předáváním cen. Moderátorkou bude Daniela Písařovicová a dozvíte se tam, které soutěžní dokumenty si odnesou z letošního AFO ceny! V 19:00 tedy buďte v Metropolu, kde se to celé uděje. A po hezkém slavnostním strávení podvečeru pak ještě stihnete jednu hororovou libůstku ze sekce Věda v popkultuře. Ve Vlastivědném muzeu se bude od 21:00 promítat snímek Mořská horečka. Jak ostatně lépe strávit sobotní večer než s filmem o posádce lodi, kterou začne v neprobádaných vodách ohrožovat neznámá živočišná forma??

KOMPLETNÍ ZÍTŘEJŠÍ PROGRAM ZDE