VR Zóna

Ve spolupráci s Crossover Labs pro Vás AFO připravilo sekci VR Zóna. Prostřednictvím virtuální reality budete moci zažít interaktivní pohádku o vnitřním konfliktu mezi Láskou a Strachem odehrávajícím se v naší mysli, prozkoumat koncept kvantového provázání, nahlédnout do „temné noci duše“, a nalézt naději a cestu, jak se vyrovnat s depresí. Poslední VR dílo je inspirováno Stanisławem Lemem – futuristou, který dobře věděl, jak fiktivní světy mohou často zasahovat do reality.

Kurátorem VR Zóny je Tom Millen působící jako ředitel Crossover Labs, která kurátoruje VR a XR program pro celou škálu festivalů po celém světě, např. CPH:DOX, Mezinárodní filmový festival v Bergenu, Silbersalz Festival, Electric Dreams Adelaide ad. Tom se zaměřuje na strategie imerzivního vyprávění a je odborníkem na produkci progresivních projektů, které kombinují technické inovace a inovativní vyprávění. Staňte se součástí virtuální reality a díky strhujícím a impozantním vizualizacím spolu s námi prožijte pokusy, experimenty a situace, které bychom sami nebyli schopni vidět.

Tmání

Tmání využívá virtuální realitu k zobrazení autentických zážitků mladého člověka s depresí. Přináší nejen hluboký vhled do „temné noci duše“, ale i naději a cestu, jak se s nemocí vyrovnat.
Na této cestě animovaným autobiografickým dílem provází diváka hlavní hrdina Ondřej. Film umožňuje na chvíli zažít a pochopit, jaké to je žít s touto nemocí a jaké mechanismy mohou lidé s depresí využít, aby se cítili lépe. Ondřej zjišťuje, že jeho cestou k boji s depresí je jeho vlastní hlas.

Cosmogonic

Cosmogonic je desetiminutový interaktivní animovaný sci-fi film. Jedná se o první VR zážitek inspirovaný slavným polským spisovatelem science fiction, futuristou Stanisławem Lemem.
Lem dobře věděl, jak fiktivní světy často zasahují do reality. Tato adaptace románu z roku 1964 dokonale vypovídá o dnešním světě, kde populismus a dezinformace ohrožují demokracii. Tento zážitek je svědectvím o důležitosti vědění a společenství v univerzální snaze o svobodu.

NORN, díl první: Devět dcer RAN

Devět dcer RAN je první díl multiplatformní interaktivní série XR „NORN & The Little Grey That Matters“, která nabízí pohádku o vnitřním konfliktu mezi Láskou a Strachem odehrávajícím se v naší mysli.
Jedná se o alegorickou pohádku odehrávající se uvnitř mozku, kde se anatomie mísí s norskou mytologií a postavy jsou personifikované neurony, hormony a kognitivní myšlenky.

Entanglement XR

Teorie kvantové fyziky se v díle Entanglement promítají do smyslového zážitku. Ilustruje koncept provázanosti, podivného vědeckého jevu, který se vzpírá vysvětlení.
Dílo osciluje mezi čtyřmi teoriemi: plynulostí času, multivesmírem, kodaňskou interpretací a dekoherencí. Tyto složité pojmy jsou filtrovány do audiovizuálně vyzařujících tabulek vedených vědou, technologií a citlivostí potřebnou k ilustraci toho, co nelze vizualizovat.