Staňte se součástí studentské poroty AFO59

29. 2. 2024

Voláme studentstvo se zájmem o film a poznání! Studujete na Univerzitě Palackého, láká vás zažít festival trochu jinak a chcete nahlédnout do zákulisí akce s mezinárodním přesahem? Tak tu pro vás možná něco máme, hledáme totiž členstvo studentské poroty 59. ročníku AFO!

Co tě v porotě čeká?

Studentská porota je celkem osmičlenná, každou fakultu UP zastupuje jeden*na student*ka. Tato fantastická osmička rozhoduje o vítězném filmu Mezinárodní soutěže – ten si odnese Cenu studentské poroty. Náš dramaturgický tým se postará o výběr filmů, takže členstvo poroty bude mít příležitost zhlédnout to nejlepší ze světa současných vědeckých dokumentů. Jakožto zástupce*kyně studentské poroty máte jedinečnou možnost podílet se na prestižním filmovém festivalu, na kterém můžete získat spoustu zkušeností, zážitků a také cenných kontaktů do budoucí praxe. Budete mít příležitost potkat se nejen s organizačním štábem a nahlédnout “pod pokličku” festivalu, budete se také moci setkat s tvůrci*kyněmi samotných dokumentů, vědci*kyněmi a dalšími českými a zahraničními hosty*kami. V neposlední řadě strávíte v kolektivu poroty intenzivní a nezapomenutelné chvíle plné diskuzí o tom, který ten soutěžní film byl vlastně nejlepší. Váš hlas je důležitý a může přinést tvůrcům*kyním soutěžních filmů opravu cenné poznatky.

V porotě potřebujeme každou fakultu, aby názorové spektrum bylo co nejširší. Nezáleží tedy na tom, kolik vám je nebo co studujete. Zapojit se mohou všichni! Přihlášky běží do 18. 3. ZDE!