Vánoční AFOKINO: Národ velryb 13. 12. v kině Metropol

15. 11. 2023

Srdečně zveme na poslední AFOKINO roku 2023! Prosincové projekce tradičně věnujeme filmům pro celou rodinu, neváhejte s sebou do kina vzít i ty nejmladší diváky a divačky. 

Projekce filmu Národ velryb se uskuteční ve středu 13. prosince v 17:30 v kině Metropol. Jedná se o jedinečný snímek, který byl inspirován „velrybí“ básní od Heathcote Williamse „Whale Nation“, která se v roce 1988 stala nejsilnějším argumentem v boji za zákaz celosvětového lovu velryb.

NÁROD VELRYB (2023, Francie, 83 min, režie Jean-Albert Lièvre)

Jednoho dne objeví malý chlapec na odlehlé pláži vyplavenou velrybu. Během boje o její záchranu se vydáme na dobrodružnou výpravu za těmito neobyčejnými tvory. Tvory, kteří obývají světové oceány od nepaměti. Tento jedinečný dokument nás vezme na objevitelskou cestu jejich minulostí i současností. Jak se velryby domlouvají a dá se to vůbec zjistit? Jak spolupracují při lovu? Kde tráví zimu a kde léto? A dokážou i velrybí mláďata zlobit své rodiče? Pojďte se s námi vydat na nezapomenutelnou expedici do hlubin oceánu, kde dostanete odpovědi na všechny vaše otázky.

Film promítáme s českým dabingem, vstupenky můžete zakoupit ZDE.

 

 

🐋 Připojte se k FB události, ať vám nic neunikne! 🐋