Vernisáž multimediální výstavy WORLD WILD WALD bude předzvěstí blížícího se AFO

18. 4. 2022

Již příští týden v úterý vypukne 57. ročník festivalu Academia Film Olomouc. Pokud se těšíte a jste hladoví po dalším návalu popularizace vědy, ukraťte si čekání a přijďte na vernisáž výstavy WORLD WILD WALD, kterou AFO díky spolupráci s Goethe Institutem přiváží do Olomouce. Vernisáž proběhne ve středu 20. dubna od 18:00 ve Vlastivědném muzeu, uvede ji dramaturg festivalu Zdeněk Rychtera společně se zástupci Goethe Institutu.

V centru projektu World Wild Wald stojí observatoř Silva, vytvořená audiovizuálním umělcem Marcusem Maederem. Dílo kombinuje vědecké metody (například smyslově-environmentální výzkum nebo bioakustiku) a estetické přístupy. Instalace pracuje s aktuálními daty, shromažďovanými měřicí stanicí o lese, která jsou poté přeměněna na virtuální les v instalaci. Prostorovou a časovou kompresí zaznamenaných dat, obrazů a zvuků lze ekosystém lesa vnímat způsobem, jakým by to venku nebylo možné. A zároveň se zabývat tím, jaký by byl les zcela bez lidí.

Užít si jedinečnou výstavu a virtuální les přímo v centru Olomouce budete moci nejen v průběhu festivalu, ale i týden před ním a dva týdny po něm. Od středeční vernisáže bude výstava ve Vlastivědném muzeu k vidění i slyšení až do 15. května.

PŘIDEJTE SE K UDÁLOSTI NA FACEBOOKU