Mentoři

HANA KŘEPELKOVÁ REZKOVÁ / ČESKÁ REPUBLIKA

CAMP 4SCIENCE

Hana  deset let působila a v závěru vedla Institut dokumentárního filmu, kde stála u vzniku East Doc Platform, největší středoevropské dokumentární industry platformy. Současně působila jako Co-Head of Studies dokumentárního programu CaucaDoc na jižním Kavkaze. Vystudovala filmová studia (Praha, Paříž). Je členkou Umělecké rady FAMU. Kromě filmových aktivit působí jako konzultantka v oblasti neziskových organizací,  v minulosti vedla vědecké pracovní konference NATO Advanced Research Workshops, byla výkonnou ředitelkou Nadačního fondu Neuron a v současnosti působí v Nadaci RSJ.


CHRISTINE REISEN / NĚMECKO

FREELANCERKA & KONZULTANTKA

Christine působila deset let v Německu a ve Francii jako knihovnice, výzkumná pracovnice a tréninková manažerka. V roce 1991 nastoupila do European Cultural Channel, francouzské ARTE, jako Commissioning Editor. Po více než dvaceti letech působení v ARTE začala pracovat jako nezávislá konzultantka, spolupracuje s mezinárodními producenty, filmaři a institucemi, působí jako mentor, školitelka, poradkyně, odbornice na posudky, kurátorka festivalu, session producentka a moderátorka. Je členkou správní rady EURASF, Evropské akademie populárně-vědeckého filmu.


ÉRIC ÉLLENA / FRANCIE

Spoluzakladatel a producent French Connection Films

Éric je spoluzakladatelem French Connection Films a od roku 2000 také producentem, scénáristou a režisérem oceňovaných dokumentárních i hraných snímků. Spolupracuje s producentmi a televizními společnostmi po celém světě jako jsou France Televisions, Arte, RAI, HBO Europe, Avrotros, SVT, RTS, YLE, Telequebec, PBS, SBS Australia. Účastnil se několika mezinárodních konferencí mimo jiné i WCSFP (World Congress of Science and Factual Producers). Letos je mentorem Camp 4Science.


JANET TOBIAS / USA

Režisérka, CEO Ikana Health Action Lab

Janet Tobias je oceňovaná filmařka (Emmy Award). Svou kariéru začala v televizi CBS pořadem 60 Minutes. Později se přesunula do televize PBS, kde vytvořila a také produkovala pořad Život 360 Life 360, který získal cenu Emmy. Jako filmařka debutovala v roce 2012 na mezinárodním filmovém festivalu v Torontu dokumentárním snímkem Žádné místo na Zemi No Place on Earth, který byl později distribuován v Americe (Magnolia Pictures) i v Evropě (Senator). Její poslední dokumentární snímek Neviditelný nepřítel Unseen Enemy byl odpremiérován na festivalu v Kodani a Pekingu, poté se vysílal na pěti kontinentech v devíti jazycích a byl také součástí programu AFO53. Oba její filmy byly nominovány na cenu Writer Guild Awards. Tobias je odborná asistentka medicíny na Mount Sinai School of Medicine výzkumná profesorka na Global Public Health newyorkské University.


ELMAR BARTLMAE / NĚMECKO

Producent

Předtím než začal pracovat v televizi na dosud nejpopulárnějším neměckém populárno-vědeckém pořadu Svět zázraků Welt der Wunder (vysílán na stanici ProSieben), vystudoval Elmar Bartlmae  fyziku a vědeckou komunikaci v Londýně. V roce 2003 založil produkční společnost Leonardo Film a odvtedy režíroval a produkoval množstvo uznávaných dokumentů, mimo jiné Kód Origami The Origami Code (3SAT/France5), Vulkán, který změnil svět The Volcano that Changed the World (SWR/ARTE), or Psi a my Dogs and Us (WDR/ARTE), které získali více ocenění (Jackson Hole Science Media Award, Grand Prix of Pariscience etc.)


EVŽENIE BRABCOVÁ / ČESKÁ REPUBLIKA

Scénáristka, Střihačka

Evženie Brabcová je střihačka a dramaturgyně, absolventka Pražské FAMU. Od roku 2006 se jako freelancer podílela na mnoha dokumentárních filmech, dokumentech hybridního žánru, krátkych i celovečerních snímcích, je spoluautorkou scénáře dvou dokumentárních filmů, některé z nich vznikly v mezinárodní koprodukci a byli oceněni na různých filmových festivalech. V roce 2017 pracovala na projektu NIPKOW PROGRAMME Berlin. V roce 2018 se podílela na Project&Process workshop/Training Mentors pre European Screenwriters and Filmmakers který organizovalo Sources 2. Letos byla také součásti sekce Berlinale Talents. V současné době se účastní mezinárodního workshopu pro rozvoj filmu zaměřeného na konzultace scénářů hraných filmů, který pořádá MIDPOINT. Evženie je také koeditorkou publikace o surealistním umělci Ludvikovi Svabovi.


ANNETTE GOURDON / FRANCIE

CEO Alisa Productions

Annette Gourdon je tvůrkyní a generální ředitelkou společnosti Alisa Productions, produkční a poradenské společnosti pro dokumentární filmy. Alisa Productions poskytuje poradenské činnosti (zejména výzkum a vyhledávání finančních prostředků). Annette je odbornicí na Evropský program kreativních médií (dokumentární filmy) a je součástí několika sdružení a dalších subjektů (např. Člen asociace pro vědu a televizi), nativního francouzského člena Evropské dokumentární sítě, ruského a německého člena francouzské společnosti. Autoři multimédií a anglický člen mezinárodní veřejné televize.