Mentoři

MIA BRUNO

Mia Bruno má na starosti distribuční strategii, uvádění filmů do kin a strategii jejich dopadu. Díky kombinaci znalostí z oblasti filmové distribuce s jedinečným nadáním pro inovativní marketingové přístupy vymýšlí komplexní distribuční strategie a vytváří kampaně zaměřené na zviditelnění filmů na trhu a jejich dobré zacílení na diváky. Mia nabízí filmařům vzdělávání a supervizi. Pomáhá s analýzou toho, co funguje, aby se filmaři mohli rozhodnout, co je pro jejich filmy nejlepší, a to s ohledem na dosažení finančních cílů a kýženého účinku. Mezi její nedávné filmy patří například The Game Changers od Jamese Camerona, The Great Hack z produkce Netflixu a Always in Season ve spolupráci se Sundance Creative Distribution Fellowship.


Kimberly Dilts

Kimberly Dilts je scenáristka, producentka a spoluzakladatelka společnosti Film Ignite, která se věnuje filmové distribuci a digitálním strategiím. Díky tomu, že se zaměřuje na grassroot přístupy a tvůrčí distribuci, pomohla Kim desítkám filmařů s crowdfundingem, účastí na vybraných festivalech (Sundance, Tribeca, DOC NYC), výběrem nezávislé distribuční dráhy a silným propojením s diváky. Byla producentkou dvou nezávislých narativních filmů (Angel‘s Perch a Auld Lang Syne), producentkou a režisérkou několika krátkých vzdělávacích dokumentárních seriálů a pracuje také jako scénáristka. Žije v Los Angeles se svým manželem a tvůrčím partnerem J.T. Arbogastem a jejich dvěma kočkami, Howardem a Claudem.


Maia Krall Fry

Maia je vedoucí znalostních a kreativních společenství v neziskové organizaci Wellcome Trust, kde je zodpovědná za rozvoj sítě specialistů a tvůrců ze všech oblastí zábavy a výzkumu. Za její práci filmové a televizní režisérky a producentky pro BBC, BFI a Film 4 získala Maia četná ocenění, včetně ceny Debut Directors Award na EITF, Broadcast Hotshot 2017 a Portobello Film Festival Best Drama Award. Maia se také intenzivně věnuje redakční produkci na industry programech událostí jako např. World Congress of Science and Factual Film Producers.

 

 


Tom Millen

Tom Millen je ředitelem Crossover Labs zabývající se vytvářením a prezentací imerzivního obsahu a organizováním školení a událostí se zaměřením na intermediální přístupy. Byl kurátorem interaktivního programu pro festivaly na celém světě, jako např. CPH:DOX, Bergen International Film Festival, Silbersalz Festival, The International Film Festival of India, Sheffield Doc/Fest, The Global Health Film Festival a The Adelaide Fringe Festival.

Tom je také mentorem a producentem interaktivních projektů, série archivních dokumentů a VR počinů, jako např. Easter Rising Voice of a Rebel od BBC. Jeho práce byla vysílána v televizi, uvedena v kinech a také předvedena na místech, jako jsou MoMA, The National Theatre či Imperial War Museum.

 

 


Matthew Shribman

Matthewovým posláním je zpřístupnit vědu na takovou úroveň jako vzduch, který dýcháme. Přednášel pro TEDx London, Úřad OSN pro servisní zabezpečení, britsko-portugalskou obchodní komoru, Extinction Rebellion a the Green School po celém světě a snaží se bojovat proti ničení životního prostředí a být hybatelem pozitivní změny. Díky poutavým a oceňovaným projevům a novátorským mediálním projektům se Matthew snaží podnítit zvědavost, inspirovat odvážné myšlenky a podporovat jednotlivce, a tím potírat ničení životního prostředí. Jeho práce ho dostala i na plavbu po Severním moři, kde dokumentoval znečištění plasty, přes následování Darwinových šlépějí napříč Andami až po spolupráci s Východoafrickými zemědělskými komunitami. Matthew začal propagovat vědu prostřednictvím online série s názvem Science In The Bath, která vzápětí zaregistrovala miliony zhlédnutí na Facebooku.