Programové tipy #4: Největší lahůdky z pátečního AFO programu

26. 4. 2024

Ani ve své druhé půlce Academia Film Olomouc nedá svému publiku vydechnout a nabízí záplavu jedinečného programu, který jinde neuvidíte. Tady je již tradiční nabídka tipů, které by byla veliká škoda minout!

Naprostou lahůdku nabídne už v dopoledních hodinách Kino Metropol. Od 10:30 tam bude ke zhlédnutí snímek Historické Jesenicko ve 3D, který je součástí Česko-slovenské soutěže. Tem skrze restaurované fotografie a voice-over jednoho z místních obyvatel oživuje svět Jesenicka z přelomu 19. a 20. století, které magickou každodennost obohacují ještě o třetí rozměr. Pokud jste využili středeční tip na českou sérii Česko na drogách, určitě si pak nenechte ujít ani přednášku jejího režiséra Ivo Bystřičana I drogy jsou věda. I bez znalosti série však bude však bude její případová studie, kterou bude možné navštívit od 13:00 v Kapli Božího těla, inspirativním zážitkem pro všechny, kteří ji navštíví.

Snímek Vesmír v zrnku písku, který bude k vidění v Metropolu ve 14:30, propojuje světy umění a vědy. Jakým způsobem jedno druhé navzájem ovlivňuje film ohledává inovativní formou plnou animací a inspirativních asociací. Od 17:30 v Kapli Božího těla pak bude možné si poslechnout přednášku neurovědkyně Hannah Critchlow Propojené myšlení. Její interaktivní sedánek prozkoumá možnosti kolektivní inteligence a ukáže, jaká síla může spočívat ve spojení inteligence a vědění více individualit.

Ilustrační fotografie k panelu Jak jsme se sem k***a dostali a co s tím do***e uděláme?

Silný programový blok ze sekce Resilience čeká na publikum od 20:00 v Divadelním sále. Má vyzývavý název Jak jsme se sem k***a dostali a co s tím do***e uděláme? a jde o panel umělců, akademiků, aktivistů a intelektuálů, kteří budou společně řešit, jak se nám podařilo dostat se do environmentální krize, které dnes čelíme. A co s tím můžeme dělat. No a večer opět Music Is Science! Začínáme od 21:00 rappovým koncertem Gondor Flames, pokračujeme v rámci stejného žánru s Laokoon a pak už nás oblaží svými DJ sety například Marie Pravda. Enjoy the ride!