Programové tipy #5: AFO víkend začíná! Co přináší za dobroty?

27. 4. 2024

I během víkendu je dobré popularizovat vědu, jak se na AFO už dlouho ví. A tak i sobota přináší od rána do večera nabušený program a staví své publikum před těžká rozhodnutí – čemu dát přednost? Snad pomohou poslední festivalové tipy, které odrážejí pestrost celého programu.

Máte rádi houby? A videohry? V tom případě je pro vás ranní AFO program jasný. Přednáška Tomáše Větrovského Houby ve videohrách – interaktivní průzkum s hrou Mycosis bere publikum na průzkum reprezentace hub ve videohrách. Od 10:30 v Divadelním sále. Myslíte si, že Budoucnost bude divná jako prase? Pak se vydejte na ultimátní AI CoreCore zážitek se stejně nazvaným filmem, který se hraje od 12:00 ve Filmovém sále. Divný a jedinečný zážitek zaručen!

Z filmu Scalespace

Pokud by byla chuť si filmové a přednáškové zážitky zpestřit workshopem, přidejte se v Auditorium Maximum od 13:00 k Lence Hámošové a jejímu bloku Za hranicemi slov: Jak tvořit s umělou inteligencí o nesdělitelném?. Naučit se konstruktivně pracovat s AI je velkým úkolem pro budoucnost a tento workshop v tom bude publiku velice nápomocen. A když už jsme u AI, v Metropolu bude od 14:00 k vidění progresivní nový projekt Petra Salaby Scalespace. Film kompletně vytvořený umělou inteligencí je inovativní cestou časem, která vyzývá publikum k tomu, aby se zamyslelo nad podstatou našich představ o tom, jak vypadala historie naší planety.

Navázat na ranní průzkum hub ve videohrách pak můžete v Metropolu v 16:30, kde bude mykolog Peter McCoy přednášet o Lidech a houbách v průběhu času. Jakým způsobem spolu houby a lidé spolupracují a jak se může každý z nás zapojit do tohoto vztahu a vnést do svého života trochu té mykologie? No a večerní program v Metropolu už bude opět slavnostní, protože od 21:00 proběhne projekce Vítězného filmu Mezinárodní soutěže. Kdo se bude radovat tentokrát?

Koncerty v rámci Music Is Science pak samozřejmě nemohou chybět ani při sobotním večeru. Je jich hned pět a poběží od 21:00, kdy své zasněné nové album představí Martyyna, až do pozdních nočních hodin, kdy samotná kurátorská dvojice hudebního programu na AFO Surrealita a Makropulos rozjedou svůj DJ set, který bude zároveň jejich labutí písní na festivalu. Jak jinak zakončit předposlední den festivalu, než na roztančeném parketu???